banner271

ERÜ, ARWU üniversiteleri sıralamasında

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2017 dünya üniversiteleri sıralamasında 501-600 bandında yer aldı.ERÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ARWU 2017 sıralamasında Türkiye'den 7 üniversite...

ERÜ, ARWU üniversiteleri sıralamasında
banner230
banner272

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2017 dünya üniversiteleri sıralamasında 501-600 bandında yer aldı.

ERÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ARWU 2017 sıralamasında Türkiye'den 7 üniversite yer aldı.

Sıralamada, ERÜ dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında 501-600 bandında ve ülkedeki üniversiteler arasında ise 2. sırada gösterildi.

ERÜ Rektörü Muhammed Güven, üniversitenin, iyi bir eğitim kurumu olma hedefini de koruyarak, son 10 yıldır önemli gelişmeler gösterdiğini belirtti.

Güven, şunları kaydetti:

"Özellikle son yıllarda, dünyanın en saygın sıralama sistemlerinde önemli konumlar elde etmesi ve konumunu giderek yükseltmesi, üniversitemizin araştırma performansını ve kapasitesini yansıtması bakımından son derece önemlidir. Üniversitemizin, ARWU ve THE gibi dünyanın en saygın sıralama sistemlerinde de dünyanın ilk 500 üniversitesi arasında yer almaya aday üniversiteler arasında ön sıralarda olması, bu yöndeki hedefini önümüzdeki birkaç yılda başarabileceğini göstermektedir."

YORUM EKLE