Erciyes Teknopark'tan yeni tesis

KAYSERİ (AA) - Erciyes Teknopark, bünyesinde faaliyet gösteren girişimci firmaların büyüme süreçlerini desteklemek amacıyla "Teknoloji Tabanlı Büyük Ölçekli Prototip Geliştirme Tesisi" kuracak.Konuyla ilgili Erciyes Teknopark'tan...

Genel 10.01.2018, 17:19
Erciyes Teknopark'tan yeni tesis
banner230

KAYSERİ (AA) - Erciyes Teknopark, bünyesinde faaliyet gösteren girişimci firmaların büyüme süreçlerini desteklemek amacıyla "Teknoloji Tabanlı Büyük Ölçekli Prototip Geliştirme Tesisi" kuracak.

Konuyla ilgili Erciyes Teknopark'tan yapılan açıklamaya göre, "Teknoloji Tabanlı Büyük Ölçekli Prototip Geliştirme Tesisi"nin inşaatına 2018 yılında başlanması planlandığı bildirildi.

Girişimcilerin, teknopark ofis alanlarında geliştirilmesi artık mümkün olmayacak boyuta ulaşan Ar-Ge projelerini yeni tesiste yürütüleceği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"2018 yılında inşaatına başlanacak tesiste girişimciler, teknopark ofis alanlarında gerçekleştirilmesi artık mümkün olamayacak boyuta ulaşan Ar-Ge projelerini yeni yapılacak bu tesiste ihtiyaçları kadar alan kullanarak gerçekleştirebilecek. Bu sayede teknoloji tabanlı girişimci firmalar, fiziksel ve alt yapısal yetersizlikler dolayısı ile erken aşamada teknopark dışına çıkmak zorunda kalmayacak. Öte yandan Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine yakın bir mevkide yeni bir alanın teknoloji geliştirme bölgesi olarak ilan edilmesi için çalışmaların sonuna gelindi. Yeni ilan edilecek bölgede, "Teknoloji Tabanlı Büyük Ölçekli Prototip Geliştirme Tesisi" ölçeğinin de ötesine geçen ölçekteki teknoloji tabanlı çalışmalar için yer tahsis edilecek. Erciyes Teknopark, planladığı bu yapı sayesinde girişimcileri fikir aşamasından, büyük ölçekli prototip aşamasına kadar destekleyecek."

Ar-Ge projelerini büyüten firmalar için kurulacak olan yeni tesisin yapımıyla ilgili yazılı açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan da 2007 yılında faaliyetlerine başlayan Erciyes Teknopark'ta bugün itibarıyla 207 Ar-Ge firmasının faaliyet gösterdiğini belirtti.

Kurulduğundan bu yana yaklaşık 950 Ar-Ge projesi ile toplamda 760 milyon liralık büyüklüğe ulaşan Erciyes Teknopark'ın, 5-9 yaş aralığında "Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri" kategorisinde 3 yıl üst üste birincilik elde ettiğini kaydeden Doğan, "Geliştirdiği programları yurtiçinde hizmete sunan merkez, yurtdışına 2017 yılına kadar toplamda 21 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Teknoparktaki firmalar 114 adet de fikri mülkiyet hakkı aldı." ifadelerini kullandı.Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:40
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@