Emekli Kuvvet Komutanları 60. Mezuniyet Yılında Işıklar Askeri Lisesi’nde Buluştu

Bursa’da, Işıklar Askeri Hava Lisesi mezunu komutanlar, 60. mezuniyet yılında bir araya geldi.1845 yılında kurulan iki askeri okuldan biri olan Işıklar Askeri Lisesi 110 yaşına girdi. Bir süre önce adı Işıklar Askeri Hava Lisesi olan okulun...

Emekli Kuvvet Komutanları 60. Mezuniyet Yılında Işıklar Askeri Lisesi’nde Buluştu
banner230
Bursa’da, Işıklar Askeri Hava Lisesi mezunu komutanlar, 60. mezuniyet yılında bir araya geldi.
1845 yılında kurulan iki askeri okuldan biri olan Işıklar Askeri Lisesi 110 yaşına girdi. Bir süre önce adı Işıklar Askeri Hava Lisesi olan okulun 1954-55 ders yılı mezunları, mezuniyetlerinin 60. yılında bir araya geldi. Kutlamalara bu okuldan mezun olan eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Atilla Ateş, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İlhan Kılıç ve eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fikret Özden Boztepe de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 1955 mezunları Işıklar Marşı eşliğinde Atatürk anıtına çelenk koydu. Emekli Orgeneral İlhan Kılıç, her 10 yılda kutlamalar için Bursa’ya geldiklerini söyledi. İlhan, “Buradaki törenin ardından okulumuza giderek orada öğretmenlerimizle birlikte olacağız. Eski günlerimizi yad edeceğiz” dedi.
Kutlamanın kendisi açısından unutulmaz olduğuna dikkat çeken olan emekli Orgeneral Atilla Ateş ise, “14 yaşında çocukken Bursa’ya geldik. Bu lise sayesinde hayatımızın en yüksek mevkilerine geldik. Milletimize ve devletimize bundan dolayı büyük bir şükran doluyuz. Çünkü bizi bu okulda okuttu. Hem Bursa’yı, hem de okulumuzu hayatımız boyunca unutmamız mümkün değil” diye konuştu.
50. yıl kutlamalarında da Bursa’ya geldiğini hatırlatan emekli Orgeneral Fikret Özden Boztepe ise, “60. yıla geleceğimi pek tahmin etmiyordum. Önümüzde 70. yıl kutlamaları var. Ona katılabilir miyiz şüpheli” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273