Diyanet 7 - 12 - 14 - 20 Günlük Umre Turları ve TL Fiyatları

2017 yılı 7 günlük, 12 günlük, 14 günlük, ve 20 günlük Huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre organizasyonu için Diyanet Umre Seçeneklerini ve Fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 2017 Yılı Diyanet Umre Turları, Tarihleri, Fiyatları ve Tüm Ayrıntılar 16 Mayıs 2017 tarihli haberimizde

Diyanet 7 - 12 - 14 - 20 Günlük Umre Turları ve TL Fiyatları
banner230

2017 yılı 7 günlük, 12 günlük, 14 günlük, ve 20 günlük Huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir umre organizasyonu için Diyanet Umre Seçeneklerini ve Fiyatlarını inceleyebilirsiniz. 

2017 Yılı Diyanet Umre Turları ve Fiyatları Belli Oldu
TIKLA ÖĞREN


2017 YILI UMRE KAYITLARINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR VE İZLENECEK YOL

Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız;
1- Umre Broşürlerimizden, İl veya ilçe Müftülüklerimizden veya internet adresimizden kendilerine uygun Umre Programını belirlemeleri gerekmektedir.
2- Seçmiş olduğu umre turunda; 2 veya 3 kişilik oda tercihinin yanında bulunan BANKA KODU ile birlikte anlaşmalı bankalardan birine giderek bu tura ait umre ücretini yatıracaktır.
3- Mekke ve Medine’deki otellerin yapısı gereği 3 kişilik odalarda kısıtlama olduğundan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Bankalarada umre ücreti yatırma esnasında 3 kişilik oda tercihine ait BANKA KODUnu verdiğinizde sizlere TUR DOLU deniliyorsa lütfen 2 kişilik oda tercihini deneyiniz. O turda seçtiğiniz otelin 3 kişilik oda tercihi dolmuş ama 2 kişilik oda tercihinde yer bulunma ihtimali yüksektir.
4- Umre ücretini bankaya yatırmayanların kayıtları ne müftülüklerce ne de internet ortamında alınmayacaktır.
5- Umreye gidecek olan vatandaşlarımız kendileri, eş, çocuk veya diğer akrabaları için ücretlerini TC Kimlik numarasıyla birlikte ayrı ayrı yatırmaları gerekmektedir.
6- Bankaya ücretini yatırdıktan sonra kendisine en yakın müftülüğümüze giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden İnternet ortamında kaydını yapabilecektir.
7- Kayıtlarını internet ortamında yapacaklar; TC Kimlik numaraları ile birlikte bankaya ücretini yatırdıkları her bir fert için ayrı ayrı kayıtlarını gireceklerdir.
8- İnternetten kaydını yaptıran umrecilerimiz son müracaat tarihine kadar internet ortamında belirledikleri müftülüğe giderek akraba, mahrem ve yakınlık bağlantılarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.
9- Kayıtlarını yaptırdıktan sonra umre turlarında veya oda tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız; kayıt yaptırdıkları il veya ilçe müftülüğüne müracaat ederek bu değişiklikleri gerçekleştirebilirler.
10-Kayıt yaptırdıktan sonra Müftülüklerden alacakları “2017 Yılı Umre Müracaat ve Kayıt Formu” doldurularak aşağıdaki belgelerle birlikte ilgili müftülüğe teslim edilecektir. a- Geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport,
b- Aşı Kartı,
c- 45 yaşından küçük olup eşleriyle beraber gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,
d- 45 yaşından küçük bayanlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan refakat belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı), birinci derecede akrabası olmayanların ise müftülüklerden temin edecekleri noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname (Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden / Konsolosluğu’ndan vize almak için geçerlidir.)

NOT: Suudi Arabistan tarafından vergi vb. herhangi bir ilave ücret talep edilmesi halinde bu ücret umre yolcusundan ayrıca tahsil edilecektir

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 15:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuncay arslantas
tuncay arslantas - 2 yıl Önce

2 kisi 14 gunlugune fiyat ogrenmek istiyorum lutfen

emin bey
emin bey @tuncay arslantas - 1 yıl Önce

2 kişilik 13.000 türk lirası

serpil berber
serpil berber @tuncay arslantas - 2 yıl Önce

5 kişi 10 gunlugune fiyat ogrenmek istiyorum

Havva
Havva - 2 yıl Önce

30günlük ramazan umresi istiyorum eşimle birlikte lütfen acıklama gönderirmisiniz

buse
buse @Havva - 2 yıl Önce

10000 usd

ilyas
ilyas - 2 yıl Önce

1 kişi 10 günlük fiyat nedir.

immihan
immihan - 2 yıl Önce

Eşim ve üç çocuğu la gitmek istiyorum ücreti nekadar

hatice
hatice - 2 yıl Önce

fiyat nedir bir kisi 10 gunluk

Turkan
Turkan - 2 yıl Önce

Tek kişilik fiat ne kadar

Ahmet Yalap
Ahmet Yalap - 2 yıl Önce

S.A Ben gurbetci bir vatandaşım, sayfanızdaki bilgiler biraz eksik ve detaylı değil, birinci sorum şu; 1-Gurbetci biri sömestre yaparken Türkiyeden Umre'ye gitmek istiyorsa Bulunduğu ülkenin paşaportu ile gidebilirmi. 2-İki kişi İstanbul veya Ankaradan Umre'ye gitmek isterse 20 günlük bir tura nekadar ücret ödemesi gerikiyor.

erva
erva @Ahmet Yalap - 1 yıl Önce

aleyüm selam

Rozturk
Rozturk - 2 yıl Önce

bu bankalar umre için taksit yapıyormu