Diyadin Belediyesinin Giriş Camı İle Fidanlar Kırıldı

Ağrı’nın Diyadin Belediyesinin giriş camı ile ilçe girişine dikilen fidanları kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı. Belediye önünde toplanan aralarında belediye eş başkanları Hazal Aras ve Nizametin Özden ile HDP İlçe Başkanı...

Diyadin Belediyesinin Giriş Camı İle Fidanlar Kırıldı
banner230
Ağrı’nın Diyadin Belediyesinin giriş camı ile ilçe girişine dikilen fidanları kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı. Belediye önünde toplanan aralarında belediye eş başkanları Hazal Aras ve Nizametin Özden ile HDP İlçe Başkanı Orhan Tunç’un bulunduğu kalabalık olayı protesto etti. Burada bir açıklama yapan HDP İlçe Başkanı Orhan Tunç, HDP ve diğer kurumlarla birlikte belediyeyi desteklediklerini belirterek olayı kınadı.
Diyadin Belediyesi Eş Başkanı Nizamettin Özden, belediye olarak ilçe girişine diktikleri fidanların kırıldığını belirterek, "Diyadin’deki çatışma komplosu bugüne kadar devam etmektedir. Biz bu sabah belediyemiz tarafından ilçe girişine dikilen fidanların kırılmış olduğunu gördük. Camlar kırılmış. Gece saat 22.00 ile 02.00 saatleri arasında bu olayın meydana geldiğini düşünüyoruz. Biz halkımıza şunu söylüyoruz. Komplo devam ediyor. Biz bu komployu protesto ediyoruz. Bunu tekrar tekrar söylüyoruz. Halkımız bunun cevabını verecektir. Diyadin halkı hiçbir zaman zulüm karşısında başını eğmemiştir. Bundan sonra da eğmeyecektir. Bu komplolara karşı halkımız hep uyanık kalmıştır. Bugünden sonra da uyanık kalacak" diye konuştu.
YORUM EKLE