Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi'ne yoğun ilgi

KONYA (AA) - Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, geçen yıl restore edilerek hizmete açılan Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi'nin, ilçenin vazgeçilmez mekanlarından birisi haline geldiğini bildirdi.Oğuz, yaptığı yazılı açıklamada,...

Çumra Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi'ne yoğun ilgi
banner230

KONYA (AA) - Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, geçen yıl restore edilerek hizmete açılan Sultan Abdülhamid Han Bilgehanesi'nin, ilçenin vazgeçilmez mekanlarından birisi haline geldiğini bildirdi.

Oğuz, yaptığı yazılı açıklamada, 1939 yılında Halkevi olarak yapılan binanın, yıllarca atıl durumda kaldığını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanıyla yaptığı görüşmeler neticesinde, binanın restoresinin yapıldığını ifade eden Oğuz, şunları kaydetti:

"2017 yılında restorasyonu yapılarak hizmete açılan taş binaya 'Sultan Abdülhamid Han' adı verildi ve 'Bilgehane' olarak halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Bina tarihi dokusu bozulmadan restore edilerek hizmete açıldı. Kısa sürede bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Öğrencilerimizin ders çalışabildiği, konferansların verildiği ve istiare toplantılarının yapıldığı hatta yeni evlenen çiftlerimizin fotoğraf çektirdiği güzel bir yer haline geldi. Bilgehane'miz saat 10.00 ile akşam 22.00 arasında hizmet veriyor. Yeni yılda da ilçemizin vazgeçilmez mekanlarından biri olacak."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ethem büyüksaçlı
ethem büyüksaçlı - 6 ay Önce

Gerçekten çok güzel restore edilmiş
Müdürümüz Mücahid Bey çok ilgi ve alaka sahibi bir insan
Çok teşekkür ediyor ve sakinlik ve huzur içinde ders çalışmak kitap okumak ve vakit geçirmek isteyenlere tavsiye ediyorum
Başkanımız Mehmet OĞUZ beyefendiye ve onun şahsında Çumra Belediyesi'ne teşekkürlerimi arz ediyorum.