Çocuklara ’Çocuk Hakları’ Eğitimi

Antalya'da İlk Kez Hayata Geçirilen Proje İle 5-13 Yaş Arasındaki Çocuklara Çeşitli Oyunlar, Resimler Ve Farklı Etkinliklerle Kendi Haklarını Öğretiyor.

Çocuklara ’Çocuk Hakları’ Eğitimi
banner230
Antalya’da ilk kez hayata geçirilen proje ile 5-13 yaş arasındaki çocuklara çeşitli oyunlar, resimler ve farklı etkinliklerle kendi haklarını öğretiyor. Böylelikle çocukların kendileriyle ilgili konularda doğru karar alma becerileri geliştiriliyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeyle çocuklar için bilinçlendirme programı başlatıldı. Bilinçli bir toplum yetiştirmek amacı taşıyan eğitimler Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim Merkezleri’nde yürütülüyor. Eğitime katılan çocuklar artık kendi haklarını daha küçükken oyun ve etkinliklerle öğreniyor.
SAYGI, SEVGİ VE YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR
Uzmanlar tarafından verilen eğitimlere 5-13 yaş arasındaki çocuklar katılıyor. Çocukların eğitimi ile ilgili ailelerde bilgilendiriliyor. Çocuklar derslerde birbirlerine saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamayı, birlikte iş yapabilmeyi, çevresindekilere yardımcı olmayı öğreniyor. Çocuklar dört ay boyunca orf, ritm, yaratıcı drama, doğaçlama, hikaye oluşturma, hikaye anlatma, resi kolaj eğitimi alacak.
GELECEĞİN PROJESİ
Çocuk Hakları Öğreticisi Ayten Yonar çocuk haklarının tüm haklardan öncelikli olduğa dikkat çekerek, “Bu projeyle Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni oyun ve etkinliklerle çocuklara öğretiyoruz. Onları bilinçlendirmek ve öğrendiklerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Çocuk Hakları Projesi, çocukların olduğu kadar geleceğimizin projesidir” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE