Birsöz’süz turizm haftası daha şenlikli

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Kapadokya turizminin adeta önünü tıkayan, çeyrek asra yakın bir süre bölge turizminin önünde set gibi duran Veleddin Birsöz’ün gidişi turizm haftası etkinliklerinden kendisini fark ettirdi.

Birsöz’süz turizm haftası daha şenlikli
banner230

Geçtiğimiz yıla oranla biraz daha geniş kapsamlı düzenlenen turizm haftası etkinliklerinin önümüzdeki yıllarda daha renklenmesi bekleniyor.

Hafta etkinlikleri 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Kapadokya’nın Oluşumu ve Tarihçesi Konulu 3D Mapping Gösterisi ile sürecek etkinlik Zelve Açık Hava Müzesinde Saat: 20.00’de.

İl Jandarma Komutanlığınca gerekli güvenlik tedbirleri alınacak. Gösteri öncesinde, Nevşehir Belediyesi Mehter Marşı takımınca canlı olarak Mehter Marşları sunulacak.20 Nisan 2017 Perşembe günü Engelli Öğrencilere Yönelik Ücretsiz Müze Gezisi Ve Göreme’de Etkinlik düzenlenecek. Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Merkezi Öğrencilerinin katılacağı etkinlikte Göreme açık hava müzesi gezilecek.

Nevşehir Hacıbektaş Kültür Merkezinde Saat: 09.00-16.00 saatleri arasında Resim Çalıştayı ve Resim Sergisi açılacak. Nevşehir Hacı Bektaş Hacı Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (Dekan Yardımcısı Göksun Yener) ve Hacı Bektaş Turizm Danışma Bürosu tarafından düzenlenecek.

21 Nisan 2017 Cumartesi günü Turizm İşgörenlerinin İşletme Tercihlerini Etkileyen Faktörler Konulu Panelu panel düzenlenecek. Yrd. Doç. Dr. Duygu Eren (Moderatör) Yrd. Doç. Dr. Gülsevil Belber, Yrd. Doç. Dr. Emine Kale panelistler arasında yer alacaklar. 22 Nisan Cumartesi günü Meskendir Vadisinde doğa yürüyüşü yapılacak. Katılımcılar için saat 09.30’da Valilik önünden otobüs kaldırılacak. Yürüyüşe, Göreme Kaya Kamping’in yan tarafında bulunan vadi girişinden başlanacak.

Turizm Haftası Kapanış Galası Kapadokya Lodge Otelinde Saat: 20.00 da yapılacak. Galada Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Müzik Topluluğunun dinletisine yer verilecek.

Turizm Haftasında kamu kurumlarına destek veren sivil toplum kuruluşlarına, belediye başkanlıklarına ve işletmelere teşekkür belgesi ve plaket verilecek. İlköğretim okulları arasında düzenlenen resim ve şiir yarışmasında, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri arasında düzenlenen “Hacıbektaş’ta Turizm” konulu fotoğraf yarışmasında ve Hacıbektaş ilçesinde yapılacak “Beş Dakikalık Kısa Filmle ilçenin Turizm Açısından En İyi Şekilde Tanıtılması" konulu yarışmada dereceye girenlere ödül verilecek.

25 Nisan 2017 Salı günü Uluslararası Kapadokya-Göreme Yemek Festivali Göreme de düzenlenecek. Göreme Belediye Başkanlığı ve Kapadokya Aşçılar Derneği tarafından organize edilecek.

Kaynak: Manşet Haber Ajansı (MHA)

YORUM EKLE