Beyşehir'de silah sanayicileri buluşması

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, düzenlenen toplantıda silah sanayicileri bir araya geldi.Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Konya Sanayi Odası tarafından koordinasyonu sağlayan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında...

Beyşehir'de silah sanayicileri buluşması
banner230

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, düzenlenen toplantıda silah sanayicileri bir araya geldi.

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Konya Sanayi Odası tarafından koordinasyonu sağlayan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında Beyşehir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Beyşehir, Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde av tüfeği üretimi yapan silah sanayicileri buluştu.

Ticaret Odası Toplantı Salonu'ndaki buluşmada, UR-GE Projesi çerçevesinde özellikle Huğlu ve Üzümlü bölgeleri olarak birlikte yapılabilecek faaliyetler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, Beyşehir yöresi silah sanayicileri olarak birlikte hareket etme, yerli ve milli savunma sanayine üretim geliştirilmesi konusunda bölgenin sunabileceği katkıların neler olabileceği, üretim süreçlerinin geliştirilmesi, yeni üretim alanları ve yeni pazara girme konusunda yapılabilecek ortak çalışmalar ele alındı.

Toplantıya, Konya Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat Taşkazan, Genel Sekreter Yarımcısı Fatih Bayraktar, Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörü Rasim Çelik, MEVKA Uzmanları Osman Yalçın ile Ömer Faruk Cantimur, Beyşehir Silah Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Kırıcı, Huğlu Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı İrfan Usta, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık, silah sanayicileri katıldı.

YORUM EKLE