banner271

Beyşehir'de şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek

KONYA (AA) - Beyşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, yemeğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain...

Beyşehir'de şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek
banner230
banner272

KONYA (AA) - Beyşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, yemeğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminde 249’a yakın sivil vatandaşın şehit düştüğünü hatırlattı.

Özdemir, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bu yemekte bir araya geldik. Tabi yemek bahane. Esas itibariyle bir arada olmamız, kaynaşmamız oldukça önemli. Biz şehit yakınları ve gazilerimizi çok seviyoruz. Kendilerine şükranlarımızı her zaman ifade ediyoruz." dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun'da, 15 Temmuz’da yaşananların bir daha yaşanmaması ve unutulmaması için birçok etkinlik ve program düzenlemeye devam edeceklerini vurgulayarak, "Elimizden geldiğince 15 Temmuz’u ve o gün yaşanılanları anlatmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile ilçemizde yaşayan şehit yakınlarını ve gazilerimizi bu organize ettiğimiz yemek programında bir araya getirdik. Onlarla hasbihal ederek varsa isteklerini dinledik. Buradaki bu birliktelikten ve katılımlarından dolayı hem şehit yakınlarımıza, hem gazilerimize, ilçe protokolüne ve tüm kurumlarımızın temsilcilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İlçe Jandarma Bot Komutanlığı bahçesinde verilen yemeğe Kaymakam Özdemir, Başkan Özaltun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yalçın Urlu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, daire amirleri, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Beyşehir Temsilcisi Rasık Can, gazi ve şehit yakınları, jandarma teşkilatı mensupları katıldı.

YORUM EKLE