Belediye personeline hayvan sağlığı ve koruma eğitimi

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim kapsamında Sincan Hayvanat Bahçesi personeline hayvan sağlığı ve koruma eğitimi verdi.Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Sağlık...

Genel 22.08.2019, 11:56
Belediye personeline hayvan sağlığı ve koruma eğitimi
banner230

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim kapsamında Sincan Hayvanat Bahçesi personeline hayvan sağlığı ve koruma eğitimi verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Başkanlığı Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü, Sincan Hayvanat Bahçesi personeline bu kapsamda hayvan davranışları, halkla ilişkiler, hayvan sağlığı ve koruma, hayvan besleme ilkeleri ve teknikleri, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda hizmet içi eğitim verdi.

Sincan Hayvanat Bahçesinde görevli 33 personele teorik ve uygulamalı verilen eğitimde, can ve mal güvenliği konusunda bilinçlendirme hedeflendi. Büyükşehir Belediyesi, hizmet içi eğitim programı ile ayrıca personelin bilgi ve becerisini artırarak, mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Hayvanların ihtiyaçlarından bakımına, sağlık sorunlarından hayvan besleme ilkeleri ve tekniklerine, hayvan davranışlarından iş sağlığı ve güvenliğine kadar birçok konuda detaylı eğitime tabi tutulan personel hayvan haklarını önceleyen davranış biçimlerini de pekiştiriyor.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 16 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:31
İkindi 15:11
Akşam 17:35
Yatsı 18:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@