banner271

Azerbaycanlı öğrencilerden Vali Kamçı'ya ziyaret

KAYSERİ (AA) - Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Öz Yurtta Kardeş Eli Projesi kapsamında Kayseri'ye gelen Azerbaycanlı öğrencileri makamında kabul etti. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan'dan...

Azerbaycanlı öğrencilerden Vali Kamçı'ya ziyaret
banner230

KAYSERİ (AA) - Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Öz Yurtta Kardeş Eli Projesi kapsamında Kayseri'ye gelen Azerbaycanlı öğrencileri makamında kabul etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan'dan gelen 9 kişilik öğrenci grubu ile sohbet eden Kamçı, öğrencilere Kayseri'yi iyi tanımalarını ve döndüklerinde arkadaşları ile ailelerine Kayseri'nin tarihi ve kültürel yapısını anlatmalarını istedi.

Öğrencileri kabulünde yaptığı açıklamada, bir hafta boyunca misafir edilecek öğrencilerin "ortak kültür" temalı çalışmalara katılacakları, tarihi ve kültürel geziler gerçekleştireceğini ifade eden Vali Kamçı, "tek millet iki devlet" anlayışı doğrultusunda böyle projelerin hayata geçirilmesinin önemine işaret etti.

Azerbaycanlı öğrenciler de Vali Kamçı'nın sıcak ilgisinin kendilerini sevindirdiğini dile getirerek, Kayseri'yi yakından tanıyacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

YORUM EKLE