ASÜ Rektörü Şahin'den enstitü ziyareti

AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Engin Deligöz ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu'nu makamlarında ziyaret etti.Rektör...

ASÜ Rektörü Şahin'den enstitü ziyareti
banner230

AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Engin Deligöz ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu'nu makamlarında ziyaret etti.

Rektör Şahin, yaptığı konuşmada, 2016 yılında fen bilimleri ve sosyal bilimler enstitülerine 3 bin 591 adayın başvuru yaptığını söyledi.

İleriye dönük hazırlıkları yaparken talepleri de dikkate aldıklarını dile getiren Şahin, "Akademisyenlerimizle birlikte devam eden çalışmaları konuştuk ve ileriye dönük olarak yapılabilecekleri istişare ettik. Geçen yıl üniversitemize lisansüstü eğitim için rekor düzeyde başvuru yapıldı. Bu durum, gelecek açısından bizlerin hazırlıklarının daha iyi olması gerektiği gerçeğini gösteriyor. Biz de üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz." diye konuştu.

Ziyaretlerde Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Seher Karaman Erkul ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Eyyub Şimşek de hazır bulundu.

YORUM EKLE