Asker Adaylarından ‘Terör’ Tepkisi

Vatani görevini yapmak için askere giden Afgan asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Masun Gül, yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, “Teröristler, vatan için hainlik yapanlar bizden korksunlar. Bundan sonra vatanımızı kimseye vermeyiz"...

Genel 05.08.2015, 11:34 05.08.2015, 14:27
Asker Adaylarından ‘Terör’ Tepkisi
banner230
Vatani görevini yapmak için askere giden Afgan asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Masun Gül, yaşanan terör olaylarına tepki göstererek, “Teröristler, vatan için hainlik yapanlar bizden korksunlar. Bundan sonra vatanımızı kimseye vermeyiz" dedi.
Tokat’ta 1995/2 tertip asker adayları törenlerle birliklerine uğurlanıyor. Neşe ve hüznün bir arada yaşandığı törenlerde "En büyük asker bizim asker", "Bu asker gidecek, geri gelecek" sloganları atıldı. Terminalde Afganlı gençlerin bir araya gelerek yüksek sesle söyledikleri “Komando andı” asker uğurlamaya gelenleri gururlandırdı. Askerliğin bir vatan görevi olduğunu ve sonunda kadar yapmaya hazır olduğunu ifade eden Afganlı genç Masun Gül, gerekirse şehit olmaya da hazır olduğunu belirterek, “Asker olmak benim için bir vatan borcudur, namus borcu gibi bir şeydir. Gider Allah’ın izniyle aslanlar gibi yapar geliriz. Eğer gerekirse hainlik yapanların cezasını vermeye hazırız. Gerekirse başımızı da veririz. Teröristler, vatan için hainlik yapanlar bizden korksunlar. Bundan sonra da böyle olacak, vatanımız kimseye vermeyiz. Çok şükür Allah’ımız, Peygamberimiz bir" şeklinde konuştu.
Afganistan’dan Türkiye’ye gelerek Türk vatandaşı olarak oğlunu askere göndermekten gurur duyduğunu ifade eden baba Aziz Gül, 3 oğlunun vatani görevini yaptığını belirterek, “Ne mutlu bize evlat yetiştirip vatana göndermek. Asker yapmak bizim için mutluluktur. Oğlumu askere göndermekten gurur duyuyorum” diye konuştu.
Annesinin ellerine kına yakarak askere gönderdiği Yakub Şenol ise gelenekleri yaşatmaya çalıştıklarını, vatan borcunu ödemek için askere gittiğini söyledi. Otobüslere omuzlarda havaya atılarak taşınan asker adayları asker selamı vererek yakınlarına veda etti. Anne ve babalar ise oğullarını dualar ve gözyaşları uğurladı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:56
Güneş 07:22
Öğle 12:32
İkindi 15:09
Akşam 17:32
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@