"Alo 140 Terör İhbar Hattı" tanıtımı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, terör olaylarının önlenmesi, aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara katkı yapılması amacıyla vatandaşların "Alo 140 Terör İhbar Hattı" aktif...

banner230

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, terör olaylarının önlenmesi, aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara katkı yapılması amacıyla vatandaşların "Alo 140 Terör İhbar Hattı" aktif şekilde kullanabileceklerini belirtti.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda vatandaşlarca yapılan ihbarların büyük katkı sağladığı ifade edildi.

Etkin ve kararlı şekilde sürüdürülen operasyonlarda çok sayıda terör örgütü mensubunun bu ihbarlarla yakalandığı vurgulanan açıklamada, çok sayıda teröristin de etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, ihbarlar sonucunda önemli miktarda silah mühimmat, patlayıcı madde ve bomba yapım malzemesinin de ele geçirildiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İhbarlar bizzat, yazılı, sözlü ve elektronik ortamda, emniyet jandarma birimlerine, yurt dışında elçilik ve konsolosluklara ve tüm yurtta 155, 156 ihbar hatlarına da yapılabildiği gibi, terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin gizlilik kuralları içerisinde daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla mevcut ihbar yollarına ilave olarak 2015 yılında 'Alo 140 Terör İhbar Hattı' kurulmuştur.

Vatandaşlarımızın terörle mücadeleye yönelik duyarlılık ve farkındalıklarının yanı sıra 'Alo 140 Terör İhbar Hattının' bilinirliğini artırmak ve kullanımını daha da etkinleştirmek amacıyla spot film çalışmaları yapılmış, daire başkanlığımız tarafından hazırlatılan 42 saniye süreli 'Alo 140 Sunucular' ve 45 saniye süreli 'Alo 140 Ünlüler' adlı spot filmleri de Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun toplantısında kamu yararına yönelik spot film olarak kabul edilmiştir."


YORUM EKLE