Almanlar Marmaris’e Çıkarma Yaptı

Muğla’nın Marmaris ilçesine ilk seferini gerçekleştiren ve çoğu Alman yaklaşık 2 bin yolcunun bulunduğu ’Aida Sol’ isimli gemi, limanda törenle karşılandı.Yunanistan’ın Rodos Adası’ndan gelen ’Aida Sol’ isimli yolcu gemisi, Marmaris...

Almanlar Marmaris’e Çıkarma Yaptı
banner230
Muğla’nın Marmaris ilçesine ilk seferini gerçekleştiren ve çoğu Alman yaklaşık 2 bin yolcunun bulunduğu ’Aida Sol’ isimli gemi, limanda törenle karşılandı.
Yunanistan’ın Rodos Adası’ndan gelen ’Aida Sol’ isimli yolcu gemisi, Marmaris Limanı’na demirledi. İtalya bayraklı yolcu gemisine, bu sezon ilçeyi ilk kez ziyaret etmesi dolayısıyla karşılama töreni düzenlendi. Halk oyunları gösterisinin sunulduğu karşılamada, yolculara çiçekler verildi, lokum ikram edildi. Turistlere ayrıca ilçeyi ve çevresini tanıtıcı broşürler dağıtıldı.
Liman yetkilileri, gemide çoğu Alman yaklaşık 2 bin yolcu ve 614 personel bulunduğunu belirtti. Gemiden gruplar halinde ayrılan turistlerden bazıları otobüslere binerek günlük turlara katıldı.İlçe merkezinde kalmayı tercih edenler ise havanın güzel olmasını fırsat bilerek, Yat Limanı, Kordon ve Atatürk Caddesi’nde yürüyüş yaptı. İlçeye hareket getiren Alman turistler, kapalı çarşıya inerek alışveriş yapmayı da ihmal etmedi.
Uzunluğu 231, genişliği 32 metre olan 71 bin 304 grostonluk lüks gemide sinema, spor ve güzellik salonları ile havuzlar ve casino bulunduğu öğrenildi. Geminin, Antalya’ya gitmek üzere akşam saatlerinde Marmaris’ten ayrılacağı ifade edildi.
YORUM EKLE