Aksaray'da TYP'ye yoğun ilgi

AKSARAY (AA)- Aksaray'da, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında il genelindeki resmi kurumlarda 6 ay süreli olarak istihdam edilecek 850 işçi alımı için ilk gün 300 kişinin başvurduğu bildirildi. İŞKUR...

Aksaray'da TYP'ye yoğun ilgi
banner230

AKSARAY (AA)- Aksaray'da, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında il genelindeki resmi kurumlarda 6 ay süreli olarak istihdam edilecek 850 işçi alımı için ilk gün 300 kişinin başvurduğu bildirildi.

İŞKUR Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayıtlı işsizleri hem istihdamda tutmak hem de iş alışkanlıklarının devamını sağlamak için TYP kapsamında, il genelinde 850 kişinin süreli olarak istihdamına yönelik çalışma başlattıklarını belirtti.

İşe alınacak kişilerin il ve ilçelerdeki 38 resmi kuruluşta çalışacağını ifade eden Akkuş, müdürlüklerinde 3 Mart Cuma gününe kadar devam edecek başvuruların ilk gününde 300 kişinin müracaatta bulunduğunu kaydetti.

Akkuş, başvuruların ardından işe yerleştirileceklerin noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle belirleneceğini die getirerek, şunları söyledi:

"Vatandaşlarımız 6 ay boyunca resmi kuruluşlarımızda çalışacak. İşe alınanlar çalışırken bir yanda da haftanın bir günü eğitim alacak. İŞKUR'un en büyük özelliği bir yandan istisnam ederken bir yanda da eğim vermek. Aksaray'da issizlik oranı diğer illerimize göre çok düşük. Yeni istihdam ile temennimiz tüm Türkiye'de tek haneli işsizlik rakamlarını yakalamak."

YORUM EKLE