Afrin'de terör örgütü PYD/PKK hedeflerinden 108'i vuruldu

TSK, 18.30 itibariyle belirlenen 113 PYD/PKK hedefinden 108'ini vurdu. Hastanelere getirilen ölü ve yaralıların tümünün PYD/PKKlı olduğu öğrenildi.

Afrin'de terör örgütü PYD/PKK hedeflerinden 108'i vuruldu
banner230

ANKARA (AA) - TSK, 18.30 itibariyle belirlenen 113 PYD/PKK hedefinden 108'ini vurdu. Hastanelere getirilen ölü ve yaralıların tümünün PYD/PKKlı olduğu öğrenildi.

Afrin'e 'Zeytin Dalı Harekatı' başladıRusya: Afrin’deki Rus askerleri Tel Rıfat’a sevk edildiCumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştırBaşbakan Yıldırım: Türkiye terör örgütlerine pabuç bırakır mı?MHP Genel Başkanı Bahçeli: Allah ordumuzu muvaffak etsinBaşbakan Yardımcısı Bozdağ: Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı ile bu harekat başlamıştırSuriye’nin kuzeyi PYD/PKK’nın silah deposuAkdeniz'deki terör Afrin'den besleniyorTerör saldırılarının merkezi AfrinRusya: Afrin’deki Rus askerleri Tel Rıfat’a sevk edildiOrgeneral Akar, ABD'li ve Rus mevkidaşlarıyla görüştü

Terör örgütüne misliyle karşılık verildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Gülbaba köyünün karşısında yer alan terör örgütü PYD/PKK işgali altındaki bölgeden çatışma sesleri duyuluyor.

TSK'nin hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, "PKK/KCK/PYD/-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını, bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere" düzenlenen harekatın başlamasıyla, terör örgütü mensuplarınca Kilis'in Gülbaba bölgesine doğru akşam saatlerinde taciz ateşi açılmaya başlandı.

Bunun üzerine bölgede konuşlu topçu birlikleri, terör örgütüne misliyle karşılık verdi.

Ara ara yoğunlaşan çatışma sesleri, Kilis'in bazı köylerinden de duyulabiliyor.

YORUM EKLE