Afrin şehitleri adına fidanlık

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Reyyan Derneği tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Mehmetçikler adına fidanlık oluşturuldu. Sorgun...

Afrin şehitleri adına fidanlık
banner230

YOZGAT (AA) - Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Reyyan Derneği tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Mehmetçikler adına fidanlık oluşturuldu.

Sorgun Reyyan Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Şahin, dernek tarafından hayata geçirilen "SODES'le Gençlere Artı Değer Projesi" çerçevesinde Belencumafakılı köyünde, Afrin Şehitleri Fidanlığı oluşturduklarını söyledi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Ersever tarafından açılan izcilik kursu öğrencileriyle her şehit adına bir fidan diktiklerini ifade ederek, "Masum insanlar ve ülkemizin güvenliği uğruna Afrin'de teröristlerle mücadelede şehit olan kahraman Mehmetçiklerimiz için bugünlerde birçok etkinlik düzenleniyor. Bizler de Reyyan Derneği olarak Belencumafakılı köyü ormanlığında, Orman Şefliğimiz tarafından belirlenen alana, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen 52 Mehmetçik adına 52 fidan diktik. Allah ordumuza güç, kuvvet versin. Şehitlerimizi Peygamber Efendimize komşu eylesin." dedi.

Şahin, fidanlık oluşturulmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

YORUM EKLE