Abdi İbrahim'den "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin" kampanyasına destek

Genel 26.11.2016, 12:52
Abdi İbrahim'den
banner230

İSTANBUL (AA) - Abdi İbrahim, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hayata geçirilen "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Birleşin" kampanyasını bu yıl da desteklemeye devam ediyor.

Abdi İbrahim'den yapılan açıklamaya göre, şirket, BM tarafından başlatılan, Türkiye'de de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen kampanyayı bu yıl da destekleyecek. Kampanya kapsamında Abdi İbrahim Tower, ışık sistemiyle turuncuya boyanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkati çekerek, bu konunun gerek Türkiye gerekse dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında yer aldığını kaydetti.

Barut, 105 yıldır insanların hayatını iyileştirmek için çalıştıklarını, bu nedenle sosyal ve toplumsal konuların kendileri için her zaman öncelikli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kadına yönelik şiddet, ülkemizde en kısa zamanda çözülmesi gereken konuların başında geliyor. Birleşmiş Milletler hayata geçirdiği bu proje kapsamında dünyanın dört bir yanında 25 Kasım'da başlayan ve 10 Aralık'a kadar sürecek bir kampanya düzenleyerek tüm kuruluş ve bireyleri kadına yönelik şiddetle mücadeleye davet ediyor. Dünyanın en büyük sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla başlatılan bu farkındalık projesinin destekçilerinden biriyiz. Bu amaçla, kamuoyunda farkındalık yaratmak için Abdi İbrahim Tower'ı 16 gün boyunca ışıklarla turuncuya boyayacağız."


Yorumlar (0)
banner287
banner269
11°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 12:32
İkindi 15:40
Akşam 18:12
Yatsı 19:28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@