8’inci Üsküdar Spor Oyunları Başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Üsküdar Spor Oyunları’, binlerce öğrencinin katılımıyla başladı. 6 farklı branşta mücadele edecek öğrenciler dereceye girebilmek için ter dökecek.23 Nisan Ulusal Egemenlik...

Genel 20.04.2015, 16:05
8’inci Üsküdar Spor Oyunları Başladı
banner230
Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen ‘Üsküdar Spor Oyunları’, binlerce öğrencinin katılımıyla başladı. 6 farklı branşta mücadele edecek öğrenciler dereceye girebilmek için ter dökecek.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen ve 20-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Üsküdar Spor Oyunları’ başladı. Çamlıca Spor Okulu’nda başlatılan müsabakalara ilçedeki öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Bu yıl 8’incisi düzenlenen ve 6 branştan toplam 5 binden fazla minik sporcunun katıldığı Üsküdar Spor Oyunları’nın açılışı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından yapıldı.
“GENÇLERİMİZİN BAŞARISI HEPİMİZİN GÖĞSÜNÜ KABARTIYOR”
Atletizm, karate, hentbol, judo, tekvando ve yüzme olmak üzere toplamda 6 branşta gerçekleştirilen Spor Oyunları’nın açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, minik sporcuların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Üsküdar Spor Oyunları’nın, Üsküdar’da Sporu Tabana Yayma etkinliklerinin en önemlisi olduğunun altını çizen Hilmi Türkmen, “Üsküdarımız her geçen gün marka değerine yeni bir değer daha katıyor. Özellikle son yıllarda yaptığımız spor tesislerimizle, sportif aktivitelerimizle gerçekten Üsküdar’ımızın şanına yakışır başarılarımızla değil Üsküdar’da, uluslararası müsabakalarda ülkemiz adına yüz akı olmuş bir belediyeyiz ve kulübüz. Bu başarıda siz gençlerimizin emeği çoktur. Gençlerimizin başarısı hepimizin göğsünü kabartıyor sizleri kutluyorum başarılarınız daim olsun” ifadelerine yer verdi.
“ÜSKÜDARIMIZ ADETA MARKA ŞEHRİ OLMAYA DOĞRU HIZLA YOLUNU İLERLETİYOR”
Hilmi Türkmen, “Bu hafta 5 gün boyunca 6 ayrı branşta spor oyunları adı altında gerçekten güzel müsabakalara sahne olacak Üsküdarımız. Tekvandoda, judoda, hentbolda, karatede, yüzmede ve bütün salon sporlarında Üsküdarımız adeta marka şehri olmaya doğru hızla yolunu ilerletiyor. Ama hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Her şeyin bir sebebi var, her şeyin bir geçmişi var. İşte sizler bu başarılarınızı tesislerimizde ve sportif aktivitelerimizde kendinizi ispat etme imkanı buluyorsunuz. Bizler tesislerimize yenisini ilave etmek, yeni heyecanları siz çocuklarımıza yaşatmak adına geceli gündüzlü çalışıyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından 8’nci Spor Oyunları, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından başlatıldı. Salondaki müsabakaları bir süre takip eden Başkan Türkmen, daha sonra Küçük Çamlıca Korusu’nda yapılan kros yarışlarının startını vererek dereceye giren minik sporcuları madalya ile ödüllendirdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
-4°
sisli
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@