24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

YOZGAT (AA) - Sorgun'da hizmet veren sivil toplum kuruluşları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yerel basını ziyaret etti. Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ziyarette...

Genel 24.07.2019, 17:52
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı
banner230

YOZGAT (AA) - Sorgun'da hizmet veren sivil toplum kuruluşları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yerel basını ziyaret etti.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ziyarette yaptığı açıklamada, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 111'inci yıl dönümü nedeniyle, ilçede görev yapan yerel ve ulusal tüm basın mensuplarını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Milletin sesi ve vicdanı olan gazetecilik mesleğinin teknolojik gelişmelerle birlikte farklı boyutlar kazandığını belirten Arslan, gazeteciliğin zaman kavramı gözetmeden icra edilen zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu söyledi.

Basının farklı görüşlerin seslendirilmesine imkan sağlamak, aksaklıkları dile getirmek ve toplumsal bilinci güçlendirmek gibi önemli bir işleve sahip olduğunu dile getiren Arslan, "Yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan ulusal ve yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. Bu düşüncelerle ilimizde faaliyet yürüten yerel basın çalışanları başta olmak üzere bütün basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." diye konuştu

Ziyarete Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı Erdal Kaygusuz, Şoförler Odası Başkanı İsmail Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:31
İkindi 15:11
Akşam 17:35
Yatsı 18:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@