banner271

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Seçen, mesajında, Türk milletinin gönlünde Çanakkale ruhunun hala yaşadığının...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
banner230

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, "15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Seçen, mesajında, Türk milletinin gönlünde Çanakkale ruhunun hala yaşadığının hain darbe girişiminin püskürtülerek ispat edildiğini aktararak, 15 Temmuz'un yıl dönümünde tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını ifade etti.

Türkiye'nin anayasal düzenle teminat altına alınmış tüm demokratik kazanımlarını, milli birlik ve bağımsızlığını yok etmeyi hedefleyen hainlerce gerçekleştirilen 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünün, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli duruşu ile millet tarafından bertaraf edildiğini vurgulayan Seçen, şunları kaydetti:

"15 Temmuz 2016'da hain Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimini milletimizin evlatları ellerinde şanlı bayrağımız ile meydanlarda canları pahasına, eşsiz bir destan yazarak durdurmuş ve istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkarak, ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermişlerdir. Kahraman Türk Milleti, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin ne silahları, ne tankları, ne helikopterleri, ne uçakları işe yaramamıştır. Onların tankları topları uçakları varsa, sokaklardaki milyonlarca vatandaşımızın sarsılmaz imanları vardı. 15 Temmuz, ölümü öldüren Çanakkale ruhunun canlı bir şekilde yaşadığını ortaya koyan milletimizin şahlanışının simgesi haline gelmiştir. Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan kardeşlerimiz kalplerimizde sonsuza kadar yaşayacaktır."

YORUM EKLE