banner271

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Yıldız, mesajında, darbe girişiminin ardından iki yıl geçtiğini anımsattı.Türkiye Cumhuriyeti'nin...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
banner230

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında, darbe girişiminin ardından iki yıl geçtiğini anımsattı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasına kastedenlerin 2 yıl önce sokaklarda, meydanlarda, havaalanlarında, köprülerde destansı mücadeleyle şehitlerin ve gazilerin kahramanlıklarıyla ezildiğini aktaran Yıldız, "Bizler, bağımsızlığı karakter olarak benimseyen necip bir ecdadın torunlarıyız. Milletimiz birlik ve beraberliğini koruyarak, kadın, erkek, genç, ihtiyar topyekün vatanını savundu. Bu uğurda şehit düşen vatan evlatlarını unutmadık, unutturmayacağız." ifadesini kullandı.

Yıldız, her kötülüğün demokrasi ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze alan bir milletin karşısında diz çökeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Başkomutanımızın çağrısıyla millet sokaklara çıkarak meydanlara, havaalanlarına, köprülere akın etti ve ülkesinin namusuna sahip çıktı. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi düşünemedi. Bizler şehitlerimizin emaneti olan vatanımızda, aynı inanç ve bayrak sevdasıyla güzel Türkiye'mizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Şu bilinmelidir ki 15 Temmuz, Türkiye'den başka vatanı olmayanların istiklal mücadelesidir, umudu ve duası Türkiye ile olanların mücadelesidir. Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik. 15 Temmuz'da vatanı, bayrağı, milleti ve dini için şehadet şerbetini içen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi olanları şükran ve minnetle anıyorum. Darbe girişimine izin vermeyen Türk milleti hep var olsun."

YORUM EKLE