02 Aralık 2015 Çarşamba 22:44
1 Kasım Seçimleri Sandık Görevlileri Ücretleri Ödenmeye Başlandı
banner230
1 Kasım 2015 Tarihli 26. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde sandıkta görev alan personel alacakları P.T.T. Mdürülüklerince ödenmeye başlandı. Daha önce ilan edilen tarihten bir hafta önce ödemelerin ödenmeye başlanması görevlileri sevindirdi. TC. Kimlik numaranızı gösterir belge ile PTT müdürlüklerinden ücretini anında alabilirsiniz.

1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen milletvekili genel seçiminde görev yapan sandık kurulu başkanları ve sandık kurulu üyelerinin ücretleri ödenmeye başlandı. 1 Aralık 2015 tarihi itibarı ile PTT şubelerine kimlikleriyle gidecek olan sandık başkanı ve üyeleri ücretlerini buradan alabilecekler. Ödemeler 23 Aralık’a kadar devam edecek.

Sandık kurullarına yapılacak ödemeler

Sandık kurullarında görev verileceklere ödenecek ücretler, Kurulumuzun 08/07/2015 tarih ve 2015/1495 sayılı ücret kararında belirtilen ücret tarifesi esas alınarak;

Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına (3)

Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına (2)

Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye (2)

Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye (1)

Siyasi partili üyelere (1)

gündelik ödenir.

Yurt dışından gelen oy pusulalarının sayım ve dökümünü yapmakla görevli sandık kurulu başkan ve üyelerine de yukarıda belirlenen ücretler ödenir.

Gerektiğinde siyasi partili üye yerine yazılan üyelere 1 (bir) gündelik ödenmesi gerekir.

Sandık kurullarında görev alanlara ilişkin olarak, her sandık kurulunda seçim günü fiili çalışanların tespitine ve ücretlendirilmesine esas olmak üzere; Örnek: 4 no.lu bordronun, sandıkkurulu başkanları tarafından mutlaka Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile birliktebordroda imzaları alınıp eksiksiz doldurularak seçim gecesi ilçe seçim kuruluna teslimi sağlanacaktır.

Milletvekili Genel Seçimine ilişkin Örnek: 104 Harcama Çizelgeleri düzenlenirken bu bordrolar esas alınacaktır. Sandık kurulu partili üyelerinden görevlerine gelmeyenlerin yerine yedekleri alınır.Ancak siyasi partilerin sandıkta görevli asıl ve yedek partili üyelerinin gelmemesi ve gelmeyenüyelere rağmen üç sandık kurulu üyesinin varlığı halinde üyeliklerin seçmen üye yoluylatamamlanması yoluna gidilmeyecek, buna rağmen görevlendirilen üyenin varlığı halinde bunlaraücret ödenmeyecek, bu durum sandık kurulu başkanlarına verilecek kursta özelliklebelirtilecektir. Bir sandıkta aynı partiden hem asıl, hem de yedek üyeye görev verilmeyecek,Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası yazılmamış ve tespiti de mümkün olmayan sandıkgörevlilerine ödeme yapılmayacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.