Şahinbey’de 87 bin kişi iftar açtı

Ramazan ayı boyunca Şehreküstü Konakları’nda 87 bin vatandaşımız iftarını açtı.Şahinbey Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Şehreküstü Konakları’nda verdiği iftar yemeği ile taraflı tarafsız tüm hayırseverlerin takdirini...

Şahinbey’de 87 bin kişi iftar açtı
banner230
Ramazan ayı boyunca Şehreküstü Konakları’nda 87 bin vatandaşımız iftarını açtı.
Şahinbey Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Şehreküstü Konakları’nda verdiği iftar yemeği ile taraflı tarafsız tüm hayırseverlerin takdirini kazandı. Ramazan ayı boyunca 29 gün boyunca günlük 3 bin kişiye iftar sofrası açan Şahinbey Belediyesi toplamda 87 bin kişiye iftar verildi.
’’Günlük 3 bin kişi ile iftar yaptık’’
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hayırsever iş adamları ile birlikte, Şehreküstü Konakları’nda iftar yemeği verdiklerini belirterek, “Şehreküstü Konaklarımızda her yıl geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimizi bu yılda düzenledik. Geçtiğimiz yıl her gün 2 bin kişiye verdiğimiz iftar yemeğimizi, bu yıl 3 bin kişiye çıkarttık. İhtiyaç sahibi olan ve olamayan vatandaşlarımıza, Gaziantep’in en eski yerleşim yeri olan ve tarihi dokusuyla Gaziantep mimarisini yansıtan Şehreküstü Konaklarımızda iftar yemeği verdik. 29 gün boyunca her gün Şehreküstü Konaklarımızda 87 bin vatandaşımıza iftar vermiş olduk. Bu süre zarfında şehit ailelerimiz, gazilerimiz, yetimlerimiz, STK’lar, muhtarlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bunun sevabı tüm halkımızın olacaktır. Ayrıca burada etkinlikler de düzenliyoruz. İftar öncesi hem tasavvuf musikisi dinletisi hem de semazenler gösteri yapıyor. Aynı zamanda her gün iki hocamızla birlikte Ramazan programı düzenleniyor. Vatandaşlarımızla birlikte bir Ramazan ayının daha sonuna gelmenin huzurunu yaşıyoruz” dedi.
YORUM EKLE