Gaziantep Ülkü Ocakları Aşure Dağıttı

Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen organizasyonla, MHP Gaziantep milletvekili Cuma namazının sonrasında aşure dağıttı.Muharrem ayı vesilesiyle Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programla, Cuma namazının ardından...

Gaziantep Ülkü Ocakları Aşure Dağıttı
banner230
Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen organizasyonla, MHP Gaziantep milletvekili Cuma namazının sonrasında aşure dağıttı.
Muharrem ayı vesilesiyle Gaziantep Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen programla, Cuma namazının ardından vatandaşlara aşure dağıtıldı. Alaybey Camii önünde yapılan aşure dağıtımını Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Fuat Yozbatıran yaptı. Etkinliğe, MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Fuat Yozbatıran ve vatandaşlar katıldı. Cuma namazının ardından cami önüne kurulan stantta dağıtılan aşureye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte bir konuşma yapan Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Fuat Yozbatıran, Türkiye’nin milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini kaydetti. Aşure Geleneğinin kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Yozbatıran, “Bu geleneğin yaşatılması için üzerimize düşen görevi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE