Miniklerin Çiçek Ve Sebze Ekim Heyecanı

Tepebaşı Belediyesi tarafından uygulanan “Benim Çiçeğim Benim Sebzem Projesi” devam ediyor.Çocuklar Tepebaşı Belediyesi Zincirlikuyu Şantiyesi’nde ektikleri tohumlarla sebze ve çiçek yetiştirmeyi öğreniyorlar. Tepebaşı Belediyesi Esentepe...

Miniklerin Çiçek Ve Sebze Ekim Heyecanı
banner230

Tepebaşı Belediyesi tarafından uygulanan “Benim Çiçeğim Benim Sebzem Projesi” devam ediyor.
Çocuklar Tepebaşı Belediyesi Zincirlikuyu Şantiyesi’nde ektikleri tohumlarla sebze ve çiçek yetiştirmeyi öğreniyorlar. Tepebaşı Belediyesi Esentepe Çocuk Evi’nden 42 çocuk, çiçek ve sebze ekimi gerçekleştirmek için seralarda Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile bir araya geldi. Heyecanlarına ortak olan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile çiçek ve sebze dikmenin keyfine varan öğrenciler kendi isimlerinin bulunduğu saksılarda çiçek ve sebze yetişmesini bekleyecekler.
Başkan Ataç, parklarda bulunan çiçeklerin ve yenilen sebzelerin hangi koşullarda yetiştirildiğini çocukların görmeleri açısından projenin çok anlamlı olduğunu kaydederek, projenin ilk aşamasında mevsimlik çiçek ve sebze tohumlarının ekiminin yapıldığını söyledi. Ataç, daha sonra çimlenen tohumların daha iyi köklenmesi ve büyümesinin sağlanması için üretim poşetlerine alındığını, son aşamada ise yetiştirilen çiçek ve sebzelerin çocuklara verileceğini söyleyerek, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE