Ezan Sesi Artık Minarelerden Yankılanacak

Seyitgazi Belediyesi, 100 yıldan fazla yerleşim geçmişe sahip olan ilçe sınırları içerisindeki Ortaoba ve Soğulcak çiftliğinde bulunan camiler için minareler yaptırdı.Seyitgazi Belediyesi camilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor....

Ezan Sesi Artık Minarelerden Yankılanacak
banner230
Seyitgazi Belediyesi, 100 yıldan fazla yerleşim geçmişe sahip olan ilçe sınırları içerisindeki Ortaoba ve Soğulcak çiftliğinde bulunan camiler için minareler yaptırdı.
Seyitgazi Belediyesi camilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Camilerde temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını periyodik olarak gerçekleştiren Seyitgazi Belediyesi, şimdi de minaresi bulunmayan camiler için çalışma başlattı. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın’ın talimatıyla, 46 yıl önce yapılan Ortaoba ve 15 yıl önce yapılan Soğulcak Çiftliği’deki camiler için minare yaptırıldı.
BAŞKAN KALIN’A TEŞEKKÜR
Minarelerin kurulmasının ardından yerleşim birimlerini ziyaret eden Başkanı Hasan Kalın, vatandaşların ilgisi ile karşılaştı. Başkan Kalın’ın her zaman ve her konuda yardıma koştuğunu ifade eden vatandaşlar, yıllardır özlemini çektikleri minare için kendisine teşekkür ettiler.
Başkan Kalın da, belediye imkanları doğrultusunda okul ve camilerin her türlü sıkıntısını gidermeye çalıştıklarını belirterek, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar gerek okullarımızın ve gerekse camilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılaşmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki minaresi olmayan camiler için başlattığımız çalışma sonucunda Ortaoba ve Soğulcak çiftliklerimizdeki camilerimizi yıllar sonra minarelerine kavuşturduk. Artık bu camilerimizin minaresinden de ezan sesi yankılanacak. Bundan sonra da camilerimize destek olmaya devam edeceğiz" dedi.
YORUM EKLE