Cam İşçisi Greve Doğru

Kristal İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Eskişehir Anadolu Cam İşyerinde Devam Eden 300 İşçiyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi(tis)görüşmeleri Ve Grev Süreci İle Gelişmeleri Değerlendirdi.

Cam İşçisi Greve Doğru
banner230
Kristal İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Eskişehir Anadolu Cam İşyerinde devam eden 300 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi(TİS)görüşmeleri ve grev süreci ile gelişmeleri değerlendirdi.
Türk İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç ve bazı sendika başkanlarının da katıldığı basın toplantısında süreci değerlendiren Akyazı, görüşmelerde anlaşmaya varılamadığını ve yasal TİS sürecinde 29 Haziran 2016 tarihinde cam işçisinin önüne grevi bir hak olarak koyduğunu kaydetti. Akyazı, “İşverenin uyuşmaz tutumu devam ederse; cam işçisi grevi güle oynaya, tıpkı bir düğün gibi karşılayacaktır” dedi.
Sendika Başkanı Akyazı, Şişecam işverenin sendikanın ücret, gece çalışması, vardiyalı çalışma ücreti ile ikramiyelerin dışında sosyal haklarla ilgili tekliflerine olumlu yanıt vermediğini söyledi.
Sendika olarak grev heveslisi olmadıklarını vurgulayan Akyazı, ancak cam işçisinin haklarını almak için yasal ve meşru her yola başvurmanın kendilerinin ödevi olduğunu sözlerine ekledi.
YORUM EKLE