Demokrasi nöbetinde ağlatan türkü

Erzurum’da Yakutiye Kent meydanında tutulan demokrasi nöbetinin 11. günün sahne alan Vahit Alkır, seslendirdiği "Vatana Ağıt" türküsü meydanı dolduran binleri duygulandırdı ve ağlattı.Erzurum’da Yakutiye Kent Meydanında devam eden demokrasi...

ERZURUM 26.07.2016, 15:14
Demokrasi nöbetinde ağlatan türkü
banner230
Erzurum’da Yakutiye Kent meydanında tutulan demokrasi nöbetinin 11. günün sahne alan Vahit Alkır, seslendirdiği "Vatana Ağıt" türküsü meydanı dolduran binleri duygulandırdı ve ağlattı.
Erzurum’da Yakutiye Kent Meydanında devam eden demokrasi nöbeti devam ediyor. Demokrasi nöbetinin 11. günün sürpriz konuğu ise sanatçı Vakit Alkır oldu. Alkır, merhum babası Raci Alkır’ın, seslendirdiği "Vatan’a Ağıt" eserini 60 yıl sonra yeniden seslendirdi.
Demokrasi nöbeti tutmaya gelen binlerce kişinin karşısına çıkan Vahit Alkır, biraz sonra söyleyeceği parçanın bugünler için yazıldığını dile getirerek, " Babam Raci Alkır bu parçayı 1956 yılında seslendirmiş. 60 yıl sonrada ben seslendireceğim. Bu ağıt sanki bugün için yazılmış" dedi.
Daha sonra, "Vatana Ağıt" adlı eseri seslendiren Alkın, meydanı dolduran binlere duygulu anlar yaşattı. Eseri dinleyenlerin, büyük bir kısmının ise ağladığı gözlerden kaçmadı.
İşte o eserin sözleri
Vatana ağıt
Benim ahım zalimlere galmasın anam babam saçlarını yolmasın seve seve goyun beni mezara bu vatanım düşmanlara galmasın
Canımızı kalkan ettik vatana rahmet olsun şehit olup yatana ağlama ağlama anam ağlama canımız fedadır bizim vatana
Söz hikmet barlıoğlu
Kaynak raci alkır
Derleyen vahit alkır
(Eser İlk kez 1956 Yılında Dadaşın Aşkı Piyesinde Raci Alkır Tarafından Seslendirilmiştir)
Yorumlar (0)
banner287
banner269
kapalı
Namaz Vakti 14 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@