Aşkale’de Geleneksel Aşure Günü Etkinliği...

Aşkaleli hayırsever esnaf ve vatandaşların organize ettiği aşure günü etkinliği gerçekleştirildi.Her yıl geleneksel olarak yapılan etkinliğe bu senede devam edildi. Programa Garnizon Komutanı Yüzbaşı M. Deniz Işılar, Belediye Başkan vekili...

Aşkale’de Geleneksel Aşure Günü Etkinliği...
banner230
Aşkaleli hayırsever esnaf ve vatandaşların organize ettiği aşure günü etkinliği gerçekleştirildi.
Her yıl geleneksel olarak yapılan etkinliğe bu senede devam edildi. Programa Garnizon Komutanı Yüzbaşı M. Deniz Işılar, Belediye Başkan vekili Yakup Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Şahin, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Kervan, Daire amirleri , esnaf ve vatandaşlar katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını ilçe esnafı adına Celal Güzel yaptı. Güzel konuşmasında günün anlam ve önemine değinerek, “Günümüzde de aynı oyunlar sergilenmeye çalışılmaktadır . Bu oyunlar karşısında bizlerin kenetlenmesi bir olması ve bizi bir birimize düşürmek isteyenlere karşı tek yumruk tek yürek olmamızda fayda vardır” dedi.
İlçe Müftüsü Bekir Engin’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ardından yaptığı duanın ardından katılımcılara aşure ve helva ikram edildi.
YORUM EKLE