“Çin İhraç Ürünleri Fuarı”na Afyonkarahisar’dan Tepki

İstanbul’da Düzenlenen Çin İhraç Ürünleri Fuarına Afyonkarahisar’dan Tepki Geldi. Bolvadin Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak İstanbul’da 3. Haziranda Düzenlenecek Olan “çin İhraç Ürünleri Fuarı”na Tepki Gösterdi.

“Çin İhraç Ürünleri Fuarı”na Afyonkarahisar’dan Tepki
banner230
Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak, İstanbul’da 3. Haziranda düzenlenecek olan “Çin İhraç Ürünleri Fuarı”na tepki gösterdi.
İstanbul’da düzenlenen Çin İhraç Ürünleri Fuarı’na Afyonkarahisar’dan tepki geldi. Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Tabak, böyle bir organizasyon düzenlenmesin son derece yanlış olduğunu vurguladı. Tabak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Türk üreticisinin ve ihracatçısının zor günler geçirdiği bir dönem içerisindeyiz. Bu dönem içerisinde Amerikan doları bütün dünya ülkeleri üzerinde ülke para birimleri karşısında sürekli değer kazanmakta, dünyada oluşan bu dolar değerlenmesi sonucu üreticilerimiz ve ihracatçımız istihdam ve üretim yönünden sıkıntılar çekmektedir. Ayrıca ülkemizde bilindiği üzere cari açık konusuna titizlikle değinilmekte ve bu konu üzerinde hükumetimiz önlemler almaya çalışmaktadır. Bu sıkıntılar karşısında hükumetimizin, iş adamlarımızın, ticaret ve sanayi odalarımızın arayışlar ve çalışmalar yapmış olduğu bu dönemde ülkemizde yapılan Çin İhraç Ürünleri Fuarını çok anlamsız ve yersiz bulmaktayım. Bizler Türk üreticileri olarak Çin’de düzenlenen bazı fuarlara katılamazken ve bazı sektörlerde Türk üreticilerini ciddi rakip olarak gören Çin’in bizim ülkemizde çok rahat bir şekilde bu organizasyonları yapmasını ülkemiz üreticileri açısından ileride çok olumsuz sonuçlar doğuracağı kanaatindeyim. Devletimizin ve yetkili kurumlarımızın yapılacak olan bu tür organizasyonları çok iyi bir şekilde denetlemesi ve kontrol altına alması gerektiğine inanıyorum.”
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273