Bursalı Firmalar İtalya’daki Parfüm Fuarında

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı firmaları İtalya’daki Bologna Cosmoprof Uluslararası Parfümeri ve Kozmetik Fuarı ile buluşturdu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuar organizasyonlarının...

Bursalı Firmalar İtalya’daki Parfüm Fuarında
banner230
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında Bursalı firmaları İtalya’daki Bologna Cosmoprof Uluslararası Parfümeri ve Kozmetik Fuarı ile buluşturdu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuar organizasyonlarının Bursalı firmalara yurtdışı tecrübesi kazandırdığını söyledi.
BTSO’nun 16 Makro Projesinden birisi olan Küresel Fuar Acentesi Projesi, yeni fuar organizasyonlarıyla devam ediyor. Türkiye’deki oda ve borsalara rol model olan proje ile BTSO üyeleri, dünyanın en prestijli fuarlarını inceleme imkanı yakalıyor. KOSGEB ve BTSO’nun destekleriyle uygun koşullarda fuarlara giden üyeler, Çin’den ABD’ye Rusya’dan Fransa’ya kadar birçok ülkedeki önemli fuarları ziyaret etti.
DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA
Son olarak BTSO organizasyonluğunda Bursa’da parfümeri ve kozmetik sektöründe faaliyet gösteren firmaları, İtalya’daki Bologna Cosmprof 2015 Uluslararası Parfümeri ve Kozmetik Fuarı’nda temaslarda bulundu. BTSO üyeleri, alanında dünyanın en büyük fuarlarından birisi olarak gösterilen Cosmprof 2015’de ünlü markalarla iş birliği imkanlarını masaya yatırdı. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Heyet Başkanı Ali Bocan ve çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı fuarda, 2 bin 500 firma stant açtı. Fuarı, dünyanın birçok ülkesinden 200 bini aşkın kişi ziyaret etti.
BURSALI FİRMALAR İŞ BAĞLANTILARI KURDU
İş gezisi kapsamında Bursalı firmalar, BTSO organizatörlüğünde dünyaca ünlü firmalarla iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Fuar ziyaretinde kozmetik ürün üretim sektöründe hizmet veren Maletti Group firması yetkilisi Alesia Bruna, Bursalı firmalara sektör hakkında bilgi verdi. Toplantıda, İtalya ve Türkiye arasındaki iş hacmi, ticari işbirlikleri görüşüldü.
BTSO Meclis Üyesi ve Heyet Başkanı Ali Bocan ise güzel bir fuar organizasyonu düzenlendiğini belirterek, katkılarından dolayı BTSO’ya teşekkür etti.
“İLK DEFA PASAPORT ÇIKARANLAR İŞADAMLARIMIZ VAR”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi ile firmaların ihracatını artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Proje sayesinde çok sayıda firmanın ilk defa yurt dışına çıktığını dile getiren Burkay, fuar organizasyonlarının 2015 yılında ara vermeden devam edeceğini söyledi. Başkan Burkay, “BTSO ve KOSGEB’in destekleriyle üyelerimizi fuarlarımızla buluşturuyoruz. İş dünyası temsilcilerimiz önemli iş bağlantıları kurarak Bursa’ya dönüyor. İtalya Cosmprof 2015 Fuarı ziyareti de firmalar açısından büyük önem ifade ediyor. Firmalarımız bu fuarda sektörü inceleme imkanı yakalıyor. KOBİ’lerimiz dünya markası firmalarla görüşerek, ticari işbirliği şartlarını masaya yatırdı. BTSO olarak fuar organizasyonuna katılan tüm iş dünyası temsilcilerini kutluyor, Bursalı firmaları Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında düzenlenen fuarlara katılmalarını bekliyoruz” dedi.
YORUM EKLE