Btb Ve KOSGEB’den Girişimcilere 100 Bin Lira Destek

Bursa Ticaret Borsası (btb) İle Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (kosgeb) Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü Arasında İmzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü'yle, Girişimciler Üst Limiti 100 Bin Tl Olan Desteklerden Yararlanabilecek.

Ekonomi 05.08.2015, 09:54
Btb Ve KOSGEB’den Girişimcilere 100 Bin Lira Destek
banner230
Bursa Ticaret Borsası (BTB) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü’yle, girişimciler üst limiti 100 bin TL olan desteklerden yararlanabilecek.
Yapılan protokolle, eğitimleri başarıyla tamamlayan ve projeleri onaylanan girişimciler üst limiti 100 bin TL olan desteklerden yararlanabilecek. KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü’ndeki imza töreninde KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ, Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı ile Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın hazır bulundu.
Girişimciliği geliştirilmesinin temin edilmesi, uygulamalı girişimcilik eğitiminin verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin KOSGEB Yeni Girişimci Desteği’ne başvuru yapabilmesinin amaçlandığı protokol çerçevesinde 31 Ağustos-9 Eylül 2015 tarihleri arasında eğitimler verilecek. Bursa Ticaret Borsası Eğitim Salonu’nda verilecek olan eğitimlere 30 bin TL’si geri ödemesiz, 70 bin TL’si ise kredi olarak verilecek KOSGEB desteğinden faydalanmak isteyen ve gerekli özellikleri barındıran en fazla 30 kişi seçilecek.
Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, her girişimcinin bir başarı hikâyesi olduğunu anımsatarak, bu eğitimlerin ardından da yeni başarı hikâyelerinin çıkacağına inandığını söyledi.
Borsa olarak her zaman gıda, tarım ve hayvancılık öncelikli bir politika izlediklerini ifade eden Matlı, “Bu politikaları izlerken, tarım ve hayvancılık sektöründeki girişimci oranını artırmaya yönelik projeler de geliştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Matlı, “İmzaladığımız bu protokol bunlardan sadece bir tanesi aslında. Biz bu kursa yapılacak başvuruları illa tarım sektörüne yönelik yeni fikirler için açmıyoruz. Umarım başvuruları uygun görülecek olan kursiyerler arasında tarım ve hayvancılığa yönelik düşünceler de vardır diye içimizden geçiriyoruz. Bursa’daki tarım ve tarımla ilgili diğer faaliyet alanları, ancak bu yeni fikirler sayesinde gelişecek ve büyüyecek” dedi.
KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ ise “Bursa’nın, girişimciliğin şahlandığı şehirlerden birisi ne kadar çok STK ve meslek kuruşu ile bir ara da olursak, başarımız katlanır diye düşünüyoruz. Mümkün olduğunca yaygınlık kazandırmak istiyoruz. Çok şükür Bursa, girişimciliğin şahlandığı bir şehir. Çok başarılı ve güzel örnekleri var. Böyle olunca da insanlar, onları rol model olarak almayı tercih ediyorlar. Bursa şehrinin dokusunda bu var” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@