Ak-Kim Avrupa'da şirket satın aldı

- Ak-Kim, yıllık 20 milyon avro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox'u satın aldı - Ak-Kim Genel Müdürü Kipri: - "Ak-Kim'in ürünlerini tüm Avrupa'ya satan Dinox'un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz"

Ak-Kim Avrupa'da şirket satın aldı
banner230

İSTANBUL (AA) - Ak-Kim, yıllık 20 milyon avro ciroya sahip Alman kimyasal satış ve pazarlama şirketi Dinox'un satın aldı.

Ak-Kim'den yapılan açıklamaya göre, şirket, Almanya'nın Soest şehrinde kurulu Dinox'u satın almasıyla Avrupa pazarına ve bölgedeki müşterilerine direkt ulaşarak, ciro ve karlılığını artırmayı ve REACH sertifikasyon süreçlerini direkt yönetmeyi hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri, yurt dışı satışlarının yarısından fazlasını Dinox üzerinden gerçekleştirdiklerini kaydederek, Avrupa pazarına ve müşterilere daha yakın olmayı hedeflediklerini bildirdi. Kipri, iki şirketin satış ekiplerinin birlikte çalışmasının sinerji ve yeni iş fırsatları yaratacağını aktardı.

İnorganik büyümeyi sürdürmek üzere dünyanın değişik yerlerinde şirketler aradıklarını kaydeden Kipri, "Ak-Kim büyümeye devam ediyor. Bu sene inorganik büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. Gizem Frit şirketi için de bir yurt dışı satın alma projesi var. Bu fırsatları değerlendirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kipri, şirket içinde tesis yatırımlarının devam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Yalova'da klor alkali ürünleriyle ilgili bir yatırım projemiz devam ediyor. Öte yandan, dünyanın değişik ülkelerine anahtar teslimi kimya fabrikaları kurabilen donanımlı bir mühendislik ekibimiz var. Bu yıl da yurt dışında yeni bir mühendislik projesinin satışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ak-Kim geniş ürün yelpazesiyle beş kıtada müşterilerine hizmet veren bir kimya şirketi. Toplam 600 bin tonluk kapasitesiyle 500'ün üzerinde kimyasal ham madde ve yardımcı malzeme üreten Ak-Kim yüksek teknolojiye sahip, çevre dostu tesislerinde üretim yapmakta. Dünya devleriyle yarıştığı uluslararası pazarlarda müşteri odaklı ürünleriyle rekabet üstünlüğünü koruyan Ak-Kim, yaklaşık 65 ülkeye yayılmış ihracatının önemli bir bölümünü Çin ve ABD'ye gerçekleştirmekte. 2017 yılında da büyümeye ve pazarlarımızı arttırmaya devam edeceğiz."

YORUM EKLE