Abdi İbrahim'de yeni atamalar

İSTANBUL (AA) - Abdi İbrahim, yeni atamalarla yönetim kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor.Şirket açıklamasına göre, Abdi İbrahim, 3 bin 500'e yakın çalışanıyla Türk ilaç sektörünün en büyük oyuncusu konumunda bulunuyor. 2015 yılında...

Abdi İbrahim'de yeni atamalar
banner230

İSTANBUL (AA) - Abdi İbrahim, yeni atamalarla yönetim kadrolarını güçlendirmeye devam ediyor.

Şirket açıklamasına göre, Abdi İbrahim, 3 bin 500'e yakın çalışanıyla Türk ilaç sektörünün en büyük oyuncusu konumunda bulunuyor. 2015 yılında 100 milyon dolarlık yatırımla Türkiye'nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio'nun temelini atan Abdi İbrahim, ilk kez Türkiye dışında üretime geçtiği Kazakistan'daki fabrikasının ardından Cezayir'deki fabrika yatırımına tüm hızıyla devam ediyor.

2017'yi yatırım ve istihdam yılı ilan eden Abdi İbrahim, 2020 vizyonu çerçevesinde belirlediği yurt içi ve dışı büyüme hedeflerine, yönetim kadrolarında yaptığı yeni işe alımlar ve atamalarla emin adımlarla ilerliyor.

Abdi İbrahim'de yeniden yapılanan birimlerin başında Tüketici Sağlığı Pazarlama Satış Direktörlüğü geliyor. Bu değişiklikle birlikte Göz (Oftalmoloji) grubu kurularak, Temel Ürünler 1 ve Merkezi Sinir Sistemi 2 bölüm müdürlükleri de direktörlük olarak yeniden yapılandırıldı.

Abdi İbrahim'in odaklandığı büyüme alanlarından birini de Sağlık Ürünleri oluşturuyor. Bu çerçevede bu tedavi alanı Tüketici Sağlığı Direktörlüğü olarak yapılandırıldı ve Reformed Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Şenay Erberdi, Tüketici Sağlığı Pazarlama ve Satış Direktörü olarak atandı.

Bu değişimle birlikte şirketin uzun vadeli stratejileri çerçevesinde büyüme fırsatlarını daha iyi değerlendirmek ve terapötik alanlardaki etkinliği artırmak amacıyla Ömür Salman, Oftalmoloji ve Üroloji Bölüm Direktörü olarak atanırken, Bahadır Ahmet Özazar, Temel Ürünler Bölüm Direktörü ve Cenkay Türedi de Merkezi Sinir Sistemi bölümlerinden sorumlu Bölüm Direktörü olarak atandı.

Yeniden yapılanma kapsamında ayrıca Volkan Mustafa Ticari Operasyonlar Direktörü, Çiğdem Şahinbaş Yılmaz Özel Uzmanlık ve Onkoloji Bölüm Direktörü, Çiğdem Akyürek Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Direktörü, Emre Vural Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Direktörü, Nurdan Ekmen İç Denetim Direktörü, Ali Alaltun ise Yatırımlar ve Uluslararası Pazarlar Finans Direktörü olarak görev yapmaya başladı.

YORUM EKLE