08 Eylül 2015 Salı 12:01
Vizyon Koleji’nden Yüzde Yüz Dijital Eğitim
banner230
Vizyon Koleji, bir ilke imza atarak yüzde yüz dijital içerikle eğitime geçiyor. Teknolojinin akıllı kullanılmasına önemli katkılar sunan proje ile öğrenciler artık çantalarının altında ezilmeyecekler.
Vizyon Koleji Akademik Direktörü Arif Kazancı, hayatımızın her alanına damga vuran dijital teknolojinin Vizyon Kolejinin devrim niteliği taşıyan çalışması ile eğitimde de kullanılacağını açıkladı. Türkiye’nin ilk ve tek Microsoft/Sebit Proje Okulu olan Vizyon Koleji yeni nesil öğrenme adına önemli bir adım atarak, öğrencilerin teknolojiyi yakalaması ve bilgi çağına ayak uydurması amacıyla yüzde yüz dijital içerikli eğitime geçiyor. Türkiye’de bir ilk olan uygulama ile öğrenciler çantalarında kitap, defter, kalem silgi gibi eşyaların ağırlığından kurtulurken teknolojiyi akıllı ve yararlı kullanmayı öğrenecek.
’ONE TO ONE’ İLE ÖĞRENCİ GELİŞİMİ BİREBİR TAKİP EDİLEBİLİYOR
Projenin en önemli adımlarından olan ’one to one’ programı ile öğrenci gelişim ve ihtiyaçları birebir takip edilirken, özellikle sınav gruplarındaki öğrencilerin başarısına da doğrudan katkı sağlıyor.
ABD’den Çin’e kadar pek çok dünya ülkesinde uygulanan ve başarılı sonuçlar elde edilen uygulama için Vizyon Kolejinin öğretmenleri ’Vizyoner Öğretmen Akademisi’ adı verilen bir uygulama dahilinde uzman bir kadro tarafından eğitiliyor. Yıl boyu düzenli olarak devam eden eğitimlerde Vizyon Kolejinin nitelikli öğretmenleri üst düzey öğreticilere dönüşüyor. Bu da okulun eğitim kalitesinin her zaman en üst düzeyde olmasını sağlıyor.
"TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ AR-GE ALTYAPISINA SAHİP OKULU"
Projenin çağı yakalayan bir proje olduğuna vurgu yapan Vizyon Koleji Akademik Direktörü Arif Kazancı, “Teknolojinin her alanımızı etkilediği gibi eğitim alanını da etkileniyor. Bu anlamda dünyadaki trendler de incelendiğinde eğitimde teknolojinin kullanılması olmazsa olmaz haline geliyor. Dünyada bunu başaran ülkelerin çalışma sistemlerini araştırdık. Bunları incelediğimizde 2 unsurun öne çıktığını gördük: Kullanılacak programların etkinliği ve aynı zamanda içerik olarak desteklenmesi. Türkiye’de ilk ve tek Microsoft destekli okuluz. Ayrıca iddia ediyorum ki Türkiye’nin en güçlü AR-GE altyapısına sahip okuluyuz.” Dedi.
Bilgiye ulaşmanın değil de, elde edilen bilginin en verimli kullanılması eğitiminin önem kazandığı günümüzde, teknolojinin akıllı ve verimli kullanımı üzerine durduklarını ifade eden Kazancı sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"ÇOCUKLAR BİLGİYE KOLAY ULAŞACAK"
Kazancı, sözlerine şöyle devam etti: "Dijital teknoloji dediğimizde velilerde zaten çocuklarımız bilgisayar kullanıyor diye bir algı var. Öğrencilerimize daha zengin bir öğrenme ortamı sunuyorsa bunun verimli olduğunu düşüyoruz. Başta bilgiye hızlı ulaşmak, internet ortamında kendi ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşma imkanını da onlara öğrenme imkanı sunuyoruz. Öğrencilerin verimli şekilde çağa ayak uydurmasını istiyorsak, bu becerilerini kullanacakları ortamları da hazırlamamız gerekiyor. Bu işin birkaç aşamasından bir tanesi de öğretmen eğitimlerimiz. İçeriği öğrencilere sunacak olan öğretmenlerdir. Öğretmenlerimizin teknolojik becerileri kadar, teknoloji ve pedagoji arasındaki bağlantıyı kurmaları da çok önemli. Bizler Vizyon Koleji olarak tüm bu hassasiyet ve dengeleri bir arada tutarak, AR-GE ve teknik altyapımızı tamamladık, öğretmenlerimizi hazırladık ve şimdi de öğrencilerimizle birlikte devrim başlatma zamanı".
Arif Kazancı ayrıca dijital içerikle eğitimin yanında, sınav grupları olan 8.sınıflar için TEOG 360, 11 ve 12. Sınıflar için Sınav Plus ve Üniversite Plus programları ile fark oluşturduklarını belirtti.
"ÖĞRENCİLERİN KONSANTRASYONU ARTIYOR"
Projenin başarıya önemli katkılar sağlayacağı kanaatinde olduğunu dile getiren Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Beyza Ünal, projeye dair deneyimlerini aktarırken, “Artık 21.’inci yüzyılı yaşıyoruz. Çocukların bilim ve teknoloji çağı olarak adlandırdığımız bu çağda çantanın ağırlığı biryana, bilgi ve aksesuar yığını arasında kaybolması tamamen zaman ve enerji kaybı. Dijital platformdaki eğitim uygulamalar sayesinde dersler daha pratik daha eğitici ve öğretici hale dönüşüyor. Biz de onlara rehber oluyoruz ve elde edilen bilgiyi etkili şekilde değerlendirmenin yollarını öğretiyoruz. Çocuklarla sürekli iletişim ve etkileşim halinde oluyoruz, ödevler de keyifle yapılıyor” dedi.
"ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMİNİ DESTEKLİYOR"
Sınıf öğretmeni Durmuş Onay ise Öğrencilerin daha yakından takip edecekleri uygulama ile başarının artacağına dikkat çekti. Onay,” Öğrencilerin seviyelerine uygun programlar, öğrencilere büyük katkı sunuyor. Yaptığı çalışmaların bireysel olarak değerlendirilmesine büyük bir katkı sağlıyor. Öğrenci gelişimini desteklediği ve eğitim planlamasını kolaylaştırdığı için öğrenciler kadar biz öğretmenlerin verimliliği açısından da çok önemli bir uygulama” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.