21 Ağustos 2015 Cuma 11:55
"Vizyon Koleji TEOG’da Da En İyiler Arasında"
banner230
Öğrencileri, ulusal sınavlarda Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan Vizyon Kolejinin Genel Müdürü Abdulkadir Özbek “başarımızın altında özgün eğitim modellerimiz ve sınav programlarımız yatıyor” dedi.
Öğrencileri, ulusal sınavlarda Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan Vizyon Kolejinin Genel Müdürü Abdulkadir Özbek, “Başarımızın altında özgün eğitim modellerimiz ve sınav programlarımız yatıyor” dedi.
Türkiye’nin ilk ve tek Microsoft/Sebit Proje Okulu olan ve özgün eğitim modelleri ile dünyaya örnek olan Vizyon Koleji Genel Müdürü Abdulkadir Özbek, TEOG ve LYS’de Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan öğrenciler yetiştirdiklerini belirterek; “Eğitim ve kişisel gelişim konularında Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan eğitim girişimcileri tarafından kurulan Vizyon Koleji olarak, dikkat çeken başarılara imza attık. LYS’de Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan öğrencilerimiz Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine kayıt olurken, TEOG yerleştirme puanları itibariyle tüm öğrencilerimiz sene başındaki beklentilerinin çok üzerinde puanlar alarak büyük başarılara imza attılar" dedi.
Başarılarını sağlayan temel çalışma metotlarını açıklayan Özbek, "Türkiye’nin en büyük eğitim içerikleri üreticisi Sebit tarafından Vizyon Kolejine özel olarak hazırlanan dijital içerik ve ölçme değerlendirme araçları. Deneyimli sınav koçları tarafından yönetilen periyodik süreç izleme sınavları, etüt çalışmaları, tarama testleri, ulusal deneme sınavları. Yüksek başarı için hızlı okuma teknikleri, ileri hafıza teknikleri, kronometrik test çalışmaları gibi sınavda fark yaratacak olan ’Performans Arttırıcı Donanım Eğitimleri’. Mentör öğretmen desteği, öğrenme stiline özel çalışma planı, bireysel kazanım takibi ve etüt planlaması, bireysel performans takibi, psikolojik destek ve stres yönetimi gibi öğrencilerin başarısını arttırmaya yönelik bireysel uygulamalar".
TEOG SINAVINA 360 DERECE HAZIRLIK
Özbek, "Yaşam boyu başarıyı hedefleyen Vizyon Koleji ortaokul eğitim programı, öğrencilerin yalnızca zihinsel gelişimine yönelik olmayıp, onların bedensel, sosyal, psikolojik gelişimini de çok önemser. Sarmal yapıda olan MEB müfredatının bir parçası olan TEOG sınavı dört yıl boyunca elde edinilen tüm kazanımları ölçer. Bu nedenle TEOG programımız hem ortaokul yıllarında olması gereken bedensel, sosyal ve psikolojik gelişimlerini sağlamaları, hem de yüksek sınav başarısı elde edebilmeleri için öğrencileri 360 derece kuşatan bir anlayışla oluşturulmuştur" ifadelerini kullandı.
SEBİT PROJE OKULU İÇERİĞİ VE AKADEMİK KAZANIM YÖNETİMİ
Okullarının başarıya odaklandığını belirten Özbek, "Sarmal müfredat gereği 5, 6, 7 ve 8. sınıfta işlenen konular birbirine bağlıdır ve süreklilik gösterir. Bu nedenle Vizyon Kolejinde TEOG hazırlık süreci 5. ve 6. sınıflarda güçlü akademik altyapı ve farkındalık çalışmalarıyla başlıyor. 7. sınıftan itibaren ise özgün eğitim sistemimiz FLEXA kapsamında doğrudan sınava ve sınav başarısına odaklanan yoğun bir hazırlık süreci devreye giriyor. Vizyon Koleji’nde uygulanan TEOG hazırlık programı ’Proje Okulu’ kapsamında bu alanda Türkiye’nin en güçlü ölçme değerlendirme kuruluşu olan SEBİT tarafından organize ediliyor. Sınavlara hazır olmanın en önemli basamaklarından bir tanesi test tekniğine hakim olmak ve nitelikli testler ve sorularla sınava hazırlanmaktır. Program kapsamında kullanılan tüm periyodik süreç izleme sınavları (SİS) ve deneme sınavları SEBİT tarafından Vizyon Koleji öğrencileri için özel olarak hazırlanıyor. Sınav sonuçları SEBİT genel merkezinde analiz edilerek, eksik kazanımları olan öğrenciler için özel etüt programları ve modüler ödev içerikleri oluşturuluyor" dedi.
TEOG PROGRAMININ AVANTAJLARI
Vizyon Kolejinin Genel Müdürü Abdulkadir Özbek, TEOG programının avantajlarını ise şöyle sıraladı: "Proje okuluna özel içerik ve materyaller. Beşinci sınıftan başlayan sınav farkındalık eğitimi. Yedinci sınıfta başlayan sınav hazırlık programı. Periyodik süreç izleme sınavları. Tarama testleri. Ulusal deneme sınavları. Sınav Performansını artırmaya yönelik uygulamalarımız. Hızlı Okuma. Zihin haritalarıyla çalışma. Hafıza teknikleri eğitimi. Kronometrik test teknikleri. Kabinet derslik sistemi."
BİREYSEL DESTEK
TEOG sınavında yüksek başarının önemli bileşenlerinden biri de bireye özel uygulamalar olduğunu vurgulayan Özbek, "Grup eğitimi öğrencileri sadece belirli bir ortak başarı noktasına kadar getirebilir. Bu noktadan daha ileri düzeyde başarı için bireysel farklılıkların gözetilmesi, bireye özel stratejiler oluşturulup, bu bireysel farklılıkların verime ve avantaja dönüştürülmesi gerekir. Vizyon Kolejinde eğitimin her alanında önemsenen bireye özel uygulamalar, TEOG hazırlık döneminde çok daha sistematik ve sınav performansına yönelik hale gelir. Bu anlayış sayesinde her Vizyon Koleji öğrencisi için yüksek başarı ulaşılabilir bir hedeftir. Başarıyı getiren bireye özel uygulamalarımız arasında şunlar yer almaktadır; Mentör öğretmen desteği, Öğrenme stiline özel çalışma planı, Sistematik geri bildirim ve yönlendirme, Bireysel kazanım takibi ve etüd planlaması, Bireysel performans takibi, Psikolojik destek ve stres yönetimi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.