19 Ekim 2015 Pazartesi 16:07
Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı
banner230

Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme sınavı ile ilgili tüm bilgileri ve sınav tarihini açıkladı. Sınav 06/12/2015 Pazar Günü gerçekleştirilecek.a)

Görevde yükselme sınavı başvuruları, 19 Ekim - 04 Kasım 2015 tarihleri arasında saat: 18.00’e kadar elektronik ortamda alınacaktır. b) Aday, http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr internet adreslerinden T.C. kimlik numarası ile “Elektronik Başvuru Formu”na girerek başvuru işlemini yapabilecektir. c) Aday, kimlik ve başvuru bilgilerini “Elektronik Başvuru Formu”na girerek MEBBİS üzerinden gelen bilgilerinin doğruluğunu kontrol edecektir. d) Adaya ait bilgilerde bir hata yoksa adaya ait “Elektronik Başvuru Formu” ilgili birimler tarafından başvuru süresi bitimine kadar sistemde onaylanacaktır.

Aday tarafından da onay işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı takip edilecektir. e) Adaya ait “Elektronik Başvuru Formu”nun bir çıktısı, birim yetkilisi tarafından imzalanıp mühürlenerek adaya verilecektir. f) Elektronik Başvuru formunun bir sureti adayda kalacak, bir sureti de aynı görevler için yapılacak bir sonraki sınav tarihine kadar özlük dosyasının bulunduğu birimlerde saklanacaktır. Başvuruda bulunacak adayın sınava ilişkin bilgileri, MEBBİS kayıtlarından alınacağından MEBBİS kayıtlarında personele ilişkin öğrenim durumu, hizmet süresi vb. bilgilerin tam ve doğru olarak kayıtlara işlenerek sorumlu birimlerce güncellenmesi gerekmektedir.

Bilgilerin tam ve doğru olarak kayıtlara işlenmemiş olması durumunda başvuruda bulunan bazı adaylar açısından başvurunun kabul edilmemesi gibi sonuçlar doğurabileceğinden sorumlu birimlerin adayların bilgilerini güncellemesi ile ilgili gerekli özeni göstermesi gerekmektedir.

Adaylar tarafından bilgilerin elektronik ortamda verilerin hatasız, eksiksiz,başvuru kılavuzuna uygun doldurulması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili sorumluluk adayın kendisi ile özlük dosyalarının tutulduğu birime ait olacaktır. Başvurular esnasında oluşabilecek aksaklıklara itiraz eden adayların durumları incelenerek, adaylara başvuru süresi içerisinde İKGM tarafından cevap verilecektir. Sınava başvuran adaylar arasında sınav öncesinde ve sınav anında ÖDSGM tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan aday/adaylar var ise bunlar sağlık kurulu raporunun, engelli kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın engel durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin herhangi birini bir nüsha halinde bağlı bulunduğu kuruma teslim edecek ve “elektronik başvuru formu” nda “engel durumlarını” ve “almak istediği hizmet” kutucuğunu işaretleyeceklerdir.

Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır. UYARI: Aday, yaptığı Elektronik Başvuru Formu ile Başvuru Kılavuzu’nda belirtilen bütün hükümleri kabul etmiş sayılır ve bunun aksine yapılan eksiklik ve yanlışlıklardan doğacak sonuçlardan adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayınız


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.