25 Ocak 2016 Pazartesi 21:12
Mesleki Açıköğretimde  Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme  Ne Zaman?
banner230
 1-Öğrencilik durumu aktif ve ya donuk her öğrenci kayıt yenileme yaptıracaktır.

2-Kayıt yenileme yaptıracak her öğrenci ücret onayında belirlenen ücreti MEB Döner Sermaye hesabına ilgili banka aracılığı ile öder.

3-Kayıt yenileme yapmayan öğrenci uzaktan eğitim sınavlarına katılamaz, yüz yüze eğitime devam edemez.

4-Kayıt işlemleri yüz yüze eğitim verilen okul müdürlüklerine şahsen başvurularak yapılmalıdır.

5-Yüz yüze eğitime devam eden her öğrenci ücret onayında belirtilen ücreti ilgili okulun okul aile birliği hesabına öder.

6-Kayıt yenileyen veya yeni kayıt yaptıran öğrenci 5 şubat 2016 tarihi mesai bitimine kadar kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girer ve uzaktan eğitim ile okuduğu dersleri seçer.

Kayıt Yenileme Tarihleri : 26 Ocak-05 Şubat 2016

 Kayıt Yenileme Yeri : Yüz Yüze Eğitim Alınan Okul/Kurumlar

Kayıt Yenileme Ücreti (TC) : 30 TL Kayıt Yenileme Ücreti (KKTC) : 45 TL

Kayıt Yenileme Ücreti (Yurtdışı) : 30 TL

 Öğrenci Yüz Yüze Eğitim İş ve İşlemleri Ücreti:

 İmam Hatip Öğrencileri İçin : 20 TL

 Diğer Alanlar İçin : 40 TL

 Öğrenciler, kayıt ücretinin 30,00 TL sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaralarını bildirerek (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise nüfus müdürlüklerinden alacakları geçici T.C. kimlik numaraları ile) Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracaklardır.

 Yurtdışında okuyan MAOL öğrencileri için yıllık 200 €, kayıt yaptırdıkları kurumlar tarafından alınacak ve her dönem için 30 TL Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü hesabına kurumlar tarafından yatırılacaktır.

 Yüz yüze eğitim veren okulların temrinlik olarak almış olduğu ücretin adı ‘’ Öğrenci Giderleri ‘’ olarak değiştirilmiştir.

 Okul aile birliği hesabına alınan ücretler Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin tüm giderleri için okul aile birliği mevzuatına uygun olarak harcanabilecektir. Yüz yüze eğitime devam eden öğrencilerden yukarıda belirtilen oranlarda okul aile birliği hesabına öğrenci giderleri için ücret alınacak, yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden ise Bakanlık onayı gereği kayıt yenileme döneminde 5 tl öğrenci giderleri için ücret alınacaktır

ÖĞRENCİ YÜZ YÜZE İŞ VE İŞLEMLERİ ÜCRETİ

2015-2016 öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi kapsamında yüz yüze eğitime devam eden İmam Hatip Lisesi öğrencileri 20 TL, diğer alanlarda yüz yüze eğitime devam eden öğrenciler ise 40 TL her dönem için, öğrenci yüz yüze eğitim iş ve işlemleri ücreti, öderler. Kayıtlı olduğu halde yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden bu ücret alınmaz

AÇIKLAMALAR

1-Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yaptıracaklardır.

2-Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenci yüz yüze eğitim aldığı okul müdürlüğüne başvurup, kayıt yenileme işlemini yaptırmaları gerekmektedir..

3-Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır. Sistemde kayıtlı değil ise, ücret muafiyet belgeleri taranıp sisteme kaydedilecektir.

4- Kayıt yenileme işlemi yaptıran öğrenciler sistemden ders seçimini yaparak, kitaplarını Halk Eğitim Merkezlerinden alırlar.

5-Kayıt yenileme yapmayan öğrenci uzaktan eğitim sınavlarına giremez, yüz yüze eğitime devam edemez.

6- Yüz yüze eğitimler, yönetmeliğin 30. Maddesi gereği, bu konuda yetkilendirilmiş okul/kurumlarda yapılmak zorundadır.

Son Güncelleme: 25.01.2016 21:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.