Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı Kamuoyu Duyurusu

“Yeni mütevelli heyetimiz 24.06.2016 tarihinde göreve başlamıştır. Mahkeme kararı ile atanan ve görevi devralan heyetimiz, endişelere mahal vermemek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğu duymuştur:

Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı Kamuoyu Duyurusu
banner230
Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı Kamuoyu Duyurusu
 
“Yeni mütevelli heyetimiz 24.06.2016 tarihinde göreve başlamıştır. Mahkeme kararı ile atanan ve görevi devralan heyetimiz, endişelere mahal vermemek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğu duymuştur:
 
Kayıtlı öğrencilerimizin ve üniversitemizi tercih etmeyi düşünen öğrencilerimizin bilmesi gereken ilk şey üniversitemizin artık devlet teminatında olduğudur. İkinci husus ise Mütevelli heyeti olarak sadece kâğıt üzerinde var olan değil üniversitede bulunan bir heyet olacağız. Mütevelli heyet başkanı ve üyelerimizin odaları rektörlük birimlerinin bulunduğu kattadır. Öğrencilerimiz randevu dahi almadan bizlere gelebilir; sorunlarını paylaşabilirler. Tüm çalışmalarımızdaki temel ilke öğrencilerimizin akademik başarısı ve huzuru olacaktır. 
 
Akademik ve İdari personel ile ilgili yayılan dedikoduların bitmesi ve çalışanlarımızın işlerine motive olmaları açısından söylüyoruz: Heyetimizin amacı çalışanları işten atmak değildir. Mevzuat çerçevesinde hareket eden ve işini yapan hiçbir akademik/idari personelin iş akdi feshedilmeyecektir. Önümüzdeki günlerde her birim ile ayrı ayrı toplantılar yapılarak ayrıntılı açıklamalar personelimizle paylaşılacaktır. Gerek akademik gerek idari tüm personelimize her türlü desteğe hazır olduğumuzu ve kapılarımızın her zaman açık olduğunu bildiririz.”
 
Mütevelli Heyet Başkanlığı
Mütevelli Heyeti, Üniversitenin en yüksek karar organı olup, Üniversitenin tüzel kişiliğini temsil eder. (Ana yönetmelik, Madde 5)


YORUM EKLE