ESOGÜ Tanıtım Günü 2015

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından lise öğrencilerinin üniversiteyi ve bölümlerini tanıması için ‘ESOGÜ Tanıtım Günü 2015’ etkinliği düzenlendi.ESOGÜ Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda, kent merkezi, ilçeleri...

ESOGÜ Tanıtım Günü 2015
banner230
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından lise öğrencilerinin üniversiteyi ve bölümlerini tanıması için ‘ESOGÜ Tanıtım Günü 2015’ etkinliği düzenlendi.
ESOGÜ Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programda, kent merkezi, ilçeleri ve çevre illerden gelen lise öğrencilere üniversitenin bölümleri tanıtıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Bahaddin Acat, ESOGÜ Tanıtım Günü’nün gelenekselleştiğini ve bu yıl 12’ncisinin düzenlendiğini söyledi. Öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Acat, “Çok heyecanlı bir dönemin içine girdiğinizi biliyoruz. Sizin için çok zorlu bir dönem. Bir taraftan hazırlıklarınız devam ediyor, bir taraftan da geleceği planlamanız gerekiyor. Bu planlama sürecine size destek sağlamak ve yol göstermek adına hocalarımız fakültelerin stantlarını kurdular ve sizin sorularınıza cevap vermeye çalışacaklar. Üniversite olarak bulunduğumuz seviyenin farkında olmanızı istiyorum. Eskişehir’deki bu imkanın farkında olun derim. Gelecekte seçeceğiniz meslekle ilgili olarak arkadaşlarımız sorularınızı yanıtlayacaklar” dedi.
Açılış konuşmasının ardından lise öğrencileri, salon içerisine kurulan çeşitli fakültelerin stantlarını gezdi. Etkinliğe, rektör yardımcıları, fakültelerin öğretim görevlileri ve çok sayıda lise öğrencisi katıldı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273