Educaturk Eğitim Fuarı’nda Nişantaşı Üniversitesi Farkı

’Educaturk Balıkesir Yüksek Öğretim Günleri’ bugün kapılarını öğrencilere açtı.Bir çok üniversitenin stant açtığı fuarda Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerden büyük rağbet gördü. Nişantaşı Ünivertesi Halkla İlişkiler...

Educaturk Eğitim Fuarı’nda Nişantaşı Üniversitesi Farkı
banner230
’Educaturk Balıkesir Yüksek Öğretim Günleri’ bugün kapılarını öğrencilere açtı.
Bir çok üniversitenin stant açtığı fuarda Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerden büyük rağbet gördü. Nişantaşı Ünivertesi Halkla İlişkiler Tanıtım Koordinatörü Kaan Kıvanç, bugün ve yarın devam edecek fuarda öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılaştıklarını söyledi. Nişantaşı Üniversitesi hakkında bilgi veren Kıvanç, "Üniversitemizde bir çok bölüm var. Üniversitemiz 2010 yılında kuruldu. Nişantası Meslek Yüksekokulu’nun başarısı üzerine Nişantaşı Üniversitesi inşa edildi. Bu bağlamda öğrenciler gelip birebir sorular sorabiliyor. Burslar, üniversitenin puanları, bölümler hakkında ve iş imkanlarıyla ilgili bizlerle görüşüyorlar. Güzel projelerimiz var. Bu sene artı olarak kız öğrencilere yüzde 5 daha fazla burs veriyoruz. Öğrencilerimize iş tecrübesi olanağı sağlıyoruz" dedi.
Nişantaşı Üniversitesi’nde 13 bin öğrencinin olduğunu ve bu öğrencilerin üniversiteye gelen kardeşleri, kuzenleri ve akrabalarının da birebir ilişkiler sonucunda üniversiteye kayıt olduğunu belirten Kaan Kıvanç, "Nişantaşı Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran bir çok özellikler var. Öne çıkan bölümlerimiz mevcut. Şu an gastronomide çok üst seviyelerde olduğumuzu söyleyebilirim. ’Üniversiteli Şeflerin Düellosu’ yarışmasında birincilik ödülü aldık. Artı olarak çift ana dal ve yan dal gibi programlarda arkadaşlarımız ücretsiz olarak çift ana dal yapabiliyorlar. Öğrencilerin çok merak ettiği bir soru var. ’Burslarım kesiliyor mu’ diye soruyorlar. Nişantaşı Üniversitesi’nde not ortalaması ve ders başarısına göre burs kesintisi yok. Aynı zamanda başarılı olan öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Bunların hepsini sosyal medyadan duyuruyoruz öğrencilere. Facebook’u aktif olarak kullanan bir üniversiteyiz. Tüm duyurularımızı, etkinliklerimizi buradan bildiriyoruz. Hemen hemen her gün bir etkinlik oluyor. Hatta bazen bir güne iki etkinlik koyduğumuz oluyor" dedi.
Öğrencilerin nasıl burs alabileceği sorusunu da yanıtlayan Nişantaşı Üniversitesi Halkla İlişkiler Tanıtım Koordinatörü Kaan Kıvanç, "Burskolay.com adında web sitesi var. Bu adrese girdikten sonra aday öğrencilerimiz formları dolduracak. Cep telefonuna bir onay kodu gelecek. İlk 5 tercihini yazdığı zaman, tercihleri ve onay koduyla kayda geldiği takdirde öğrenciler yüzde 50 burslu kazansalar dahi yüzde 75 burslu olarak okuma imkanları var. Bu sene yapmış olduğumuz bir protokol çerçevesinde kız öğrencilerin okumalarını desteklemek amacıyla artı yüzde 5 burs daha sağlıyoruz. Yani yüzde 75 artı yüzde 5 burslu olarak okuyabilecekler" şeklinde konuştu.
Stantları dolaşan öğrencilerin bir çoğu Nişantaşı Üniversitesi’ni tercih ettiklerini söyledi. Bandırma’da 12. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Zehra Akar, "Stantları dolaşıyordum, dikkatimi çekti. Mimarlık düşünüyorum, burayı beğendim. Mimarlık bölümü hakkında bilgi aldım. Ağabeyim için de ATT bölümü hakkında bilgi aldım. Vakıf üniversitesi olmasına rağmen düşünüyorum" dedi.
12. sınıf öğrencisi Neslişah Turhan ise Nişantaşı Üniversitesi’nin İstanbul’daki konumu açısından güzel bir üniversite olduğunu söyleyerek yetkililerden bilgi aldı.
YORUM EKLE