E-okul ile karne notu sorgulama

veliler çocuklarının sınav sonuçlarını ve karne notlarını öğrenmek istiyor. e-Okul bilgilendirme sistemiyle okul bilgilerine erişim kolaylaştı. e-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için velilerin öncelikle giriş yapması gerekiyor....

Eğitim 13.11.2016, 18:14 31.05.2016, 08:18
E-okul ile karne notu sorgulama
banner230
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni nesil internet teknolojisini örnek alarak gerçekleştirmekte olduğu son yıllardaki teknolojik eğitim sistemi projeleri ile Türkiye’deki eğitim sisteminde daha modern daha çağdaş düzeye yükseltmiştir. Özellikle de dijital platform üzerinde velilere, öğrencilere, öğretmenlere ve okul idarecilerine hizmet vermekte olan ve 2 aşamadan oluşan bir eğitim sistemi olan e okul sistemi bulunuyor.

E-Okul  veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için velilerin öncelikle https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekiyor. Bu sayfada karşılarına çıkan panele öğrencilerinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmaları lazım. Erişim sağlandıktan sonra e okul portalı için menü ve bilgi alanlarının yer aldığı yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfalar üzerinden ulaşmak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. E Okul giriş işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E Okul sisteminin yönetim bilgi sistemi bölümünde öğretmen ve idareciler tarafından yapılan bu girişlerin veliler tarafından görülmesi E Okul veli bilgilendirme sistemi ile sağlanmaktadır. Özellikle de günümüz modern teknolojisi ile bulundukları her yerden internete erişim sağlayabilen veliler, internet üzerinde bulunan veli bilgilendirme sistemi üzerinden çocuklarının okuldaki güncel durumunu en ayrıntılı şekilde öğrenebilme imkânı bulmuşlardır. Öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki öğrencinin eğitim durumu ilişkisinin daha sağlıklı ve daha interaktif bir biçimde kurularak, öğrencilerin okulda daha başarılı olabilmesi için yapılması gerekenlerin daha doğru zamanda, daha doğru biçimde yapılabilmesini sağlamayı amaç ednilmiştir.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E-okul veli bilgilendirme sistemi vbs girişi yapmak ve karne notları açıklandığında sorgulamak için burada verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. İşte e-okul hakkında merak edilen bilgiler ve işlemler.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@