Büyükşehir Üniversitelilere Rehber Oluyor

Büyükşehir Belediyesi Tarafından Üniversiteyi Kazanıp Kayıt İçin Gelen Öğrencilere Rehberlik Sunmak Üzere Bursa Şehirlerarasi Otobüs Terminali’nde Kurulan ‘öğrenci Karşılama Ve Yönlendirme Noktası’ Öğrenciler Ve Ailelerinden Takdir Görüyor.

Eğitim 04.08.2015, 17:14
Büyükşehir Üniversitelilere Rehber Oluyor
banner230
Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversiteyi kazanıp kayıt için gelen öğrencilere rehberlik sunmak üzere Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan ‘Öğrenci Karşılama ve Yönlendirme Noktası’ öğrenciler ve ailelerinden takdir görüyor.
Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin çeşitli illerinden üniversite eğitimi almak için Bursa’ya gelen öğrencilere de rehber oluyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından, üniversite kaydı için Bursa’ya gelen öğrencilere yardımcı olmak hedefiyle Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan ‘Öğrenci Karşılama ve Yönlendirme Noktası’, öğrenciler kadar ailelerinden de tam not aldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, açıklamasında, öğrencilerin bilgilenmesi adına bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yeni bir eğitim öğretim döneminin başlangıcındayız, üniversitelerde öğrenci kayıtları da başladı. Her alanda hızlı bir gelişim gösteren Bursa’ya yılda yaklaşık 10 bin civarında öğrenci geliyor. Aralarında bilenler olduğu gibi, bazı öğrenciler de ilk kez Bursa’ya geliyor. Terminalde kurulan bu noktalar, öğrencilerin Bursa’da yabancılık çekmemeleri, üniversite kampüslerini, kayıt yerlerini ve okullarla ilgili bilgileri rahatça öğrenebilmeleri için hazırlandı” dedi.
Öğrencilerin okulları ve Bursa ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabildiklerini anlatan Başkan Altepe, “Öğrencileri yerlerine ulaştıralım, bir nevi rehberlik edelim ve gençlerimize yardımcı olalım istiyoruz. Öğrencilerimiz, yeni öğrenimlerine güzel anılarla başlasınlar, en güzel şekilde karşılansınlar ve okullarını bitirdiklerinde de Bursa’dan güzel anılarla ayrılsınlar. Temennimiz bu… Bursa’ya yeni gelen öğrencilere ev sahipliği yapıyoruz, Bursa’yı tanıtıyor ve işlerini kolaylaştırıyoruz. Öğrencilerimize de okullarını ve Bursa’yı sevdirmeyi, bir an önce kente adapte olmalarını sağlamayı hedefliyoruz” diyerek üniversitelilere başarılar diledi.
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak Aydın’dan Bursa’ya gelen Mert Aslantaş ve annesi Nazlı Aslantaş, “Bursa’yı daha önceden biliyorduk, yakın bir yerde yaşamıştık. Büyük ve güzel bir şehir olduğundan burayı tercih ettik. Bursa, şimdi daha da büyümüş ve güzelleşmiş, memnun kaldık. Öğrenciler için hazırlanan bu stantlar da işimizi kolaylaştırdı, ilgilendiler, yardımcı oldular. Oğlum Bursa’da emin ellerde” diyerek Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Başkan Altepe, öğrencilerle de sohbet etti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@