Altınyıldız Liselerinden Grimme Turkey Tesislerine Eğitim Gezisi

Altınyıldız Koleji Fen Lisesi 11.sınıflarında öğrenim gören yaklaşık 60 öğrenci Grimme Turkey Satış ve Servis Ltd. Şti. Tesislerine eğitim amaçlı gezi gerçekleştirdi.

Altınyıldız Liselerinden Grimme Turkey Tesislerine Eğitim Gezisi
banner230

Altınyıldız Kolejliler Nevşehir’e ve Türkiye ekonomisine katkılarından dolayı Grimme Turkey Satış ve Servis Ltd. Şti. Genel Müdürü Murat AVUNDUK beye plaket takdim etti. 

Altınyıldız Koleji Lise Müdürü Özkan KILINÇ, Rehber Öğretmeni Onur İNCE, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İbrahim SAĞLAM ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen teknik gezide; Patates ve pancar tarım makinalarının Almanya'da imalatı ve üretimi, Türkiye'de satışı ile ilgili bilgi vermişlerdir.

Bu makinaların cinslerine göre patates, pancar ve havuç toplama ve ekme üzerine yapıldığı ve satıştan sonra kullanımı ve bakımının tüm Türkiye'de, Nevşehir'de kurulan Grimme Turkey Satış ve Servis Ltd. Şti. tarafından yapıldığını açıklamışlardır.

Grimme Turkey çalışanları makinaların kullanımı, üretimi ve özellikleri ile ilgili Altınyıldız Koleji Fen Lisesi öğrencilerine bilgi vermişlerdir. Bu makinaların imalatında Elektrik Mühendisliği, Mekantronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği ve Ziraat Mühendisliği alanındaki mühendislerin çalıştığı anlatıldı.

Grimme Turkey çalışanları öğrencilerimize hatıra olarak şapka dağıtıp, ikramlarda bulundular. Öğrenciler geziden duydukları memnuniyeti dile getirirken bu tür gezilerde Mühendislik alanlarını daha yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Grimme Turkey Genel Müdürü Murat AVUNDUK ve çalışanlarına Altınyıldız Koleji Fen Lisesi öğrencilerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz. 

        

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 16:09
YORUM EKLE