Altınyıldız Kolejliler Bilim Merkezi ve Kitap Fuarında

Eğitim 21.10.2019, 10:36 21.10.2019, 14:31
Altınyıldız Kolejliler Bilim Merkezi ve Kitap Fuarında
banner230

         Altınyıldız Eğitim Kurumları, Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Kayseri Büyükşehir Belediyesi destekleriyle Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde açılan 3.Kayseri Kitap Fuarı'na katıldı. 100'e yakın yayın evinin stant açtığı kitap fuarına 700 bini aşkın kitap severlerin gelmesi bekleniyor.

         11-20 Ekim tarihleri arasında kitapseverler için kapılarını açan Kitap Fuarında öğrencilerimiz birbirinden değerli ve ünlü yazarlar, şairlerle buluştu. Kitaplarla yeni dünyalar keşvettikler. Kültür ve Sanat dolu etkinlikten sonra Kayseri Bilim Merkezini de ziyaret eden Altınyıldızlılar Bilimsel etkinlikleri gözlemlediler.

         Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıfların öğrencileri Kayseri Kitap Fuarı, Hayvanat Bahçesi, Bilim Merkezi etkinliklerinin yanısıra dolu dolu bir gün yaşamanın mutluluğunu tattılar.

         Her günleri bilim, sanat, spor ve kültür dolu geçen Altınyıldız Fen ve Anadolu Liseliler Türkiye'nin en iyi liselerinden birisinde öğrenim gördükleri için onur duyuyorlar.

         Altınyıldız Koleji; kitap okumanın dikkatleri yazarlara, şairlere ve kitaplara çekmek, kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencilerin anlama ve kavrama seviyelerini yükseltmek amacıyla her yıl birbirinden anlamlı etkinlikler düzenliyor.

İl geneli Kitap Okuma Yarışmaları, Kitap Şenlikleri, Kitap okuma saatleri gibi etkinlikler öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor.

         3. Kayseri Kitap Fuarına 150 kişilik öğrenci ve öğretmen heyetiyle katılan Altınyıldız Kolejliler kitaba, yazara, şaire, sanata ve kültüre verdikleri önemi bir kez daha ispatladılar.

         ''Eğitimde kalite Altınyıldız'dır.''

                                                                 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@