11 Mart 2016 Cuma 14:32
2016 Yılı Sözleşmeli Er Adaylarının Sınav Yeri Ve Tarihleri
banner230
1. Milli Savunma Bakanlığınca 16 Nisan 2015 tarihinde 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu kapsamında ilköğretim (ortaokul) mezunlarının askerlik hizmetine başlamadan sözleşmeli erliğe müracaat edebilmelerine onay verilmiştir.

2. 2016 Yılı Sözleşmeli Er Temin Faaliyeti kapsamında aday numarası 882493 (dahil)’e kadar olan ve 28 Ocak 2016 tarihine kadar ön başvuru yapan adayların Seçim Aşaması Faaliyetleri (Kayıt Kabul Faaliyetleri, Ön Sağlık Muayenesi, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT) ve Mülakat) 21 - 25 Mart 2016 tarihleri arasında Personel Temin Merkezi Komutanlığında (Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.

3. Aday numarası 882494 (dahil)’den daha büyük olan ve 28 Ocak 2016 tarihinden sonra başvuru yapan adayların seçim aşaması tarihleri ve yeri müteakiben www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel ağ adresinde yayımlanacaktır.

4. Başvuruda bulunan adaylardan sınavlara çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Personel Temin Merkezi Komutanlığında (Cebeci/ANKARA) hazır bulunacaklardır.

5. Adayların getirecekleri belgeler ve seçim aşaması ile ilgili diğer hususlar aşağıda yer alan Başvuru Kılavuzunda açıklanmıştır. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen hususlara ilave olarak, “Sınav Giriş Belgesi”nin yazıcı çıktısı ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (3 adet)” sınava gelirken getirecekler, dosyaya koymayacaklardır.

6. Adayların kayıt kabul aşamasında teslim ettiği belgeler iade edilmeyecektir. Söz konusu belgeler saklama süresi sonunda imha edilecektir. Bu nedenle adayların nüfus cüzdanı (kimlik), diploma, terhis belgesi, sertifika, ehliyet vb. belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir. Aslını getirmeden, sadece belgenin fotokopisini veya belgegeçer suretini getiren adaylar, belgelerini başvuru kılavuzu esaslarına göre tamamlayıncaya kadar sınava kabul edilmeyeceklerdir.

7. Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir (Başvuru şartlarını tam olarak taşıyorsanız seçim aşaması faaliyetlerine katılınız). Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

8. Adaylar, seçim aşaması sınavlarına gelirken; yapacakları sınıf/branş tercihlerine esas olacak şekilde sahip oldukları tüm diploma, ehliyet, bonservis, sertifika, kurs belgesi gibi belgelerin asıllarını ve birer suret fotokopilerini yanlarında getireceklerdir.

9. Askerlik hizmetini yapmakta olan adaylar için birlik komutanlıkları ve kurum amirliklerince, örneği KKY 51-24 Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönergesinde bulunan nitelik belgesi, ilgi yönergenin EK-C’sinde belirtilen esaslara ve Kara Ağında bulunan nitelik belgesi kontrol formuna göre doldurulacak, müteakiben onaylanarak mühürlenecek ve zarflanacaktır. “Sözleşmeli er olmaya layık değildir.” kanaatli nitelik belgesi gönderilmeyecek, adaya tebliğ edilerek şahsi dosyasına konulacaktır. Bu adaylar sınavlara gönderilmeyecektir.

10. Seçim aşaması faaliyetleri için yola çıkmadan önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

11. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Seçim aşaması çağrı tarihleri ve yeri (Sınav giriş belgesi)ne ulaşmak için tıklayınız…
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formuna ulaşmak için tıklayınız…
Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx genel
ağ (internet) adresinde yer alan personel ve öğrenci temini bölümüne bakınız.
İlave sorularla ilgili irtibat numarası: (0 312) 562 11 11
(0 312) 562 15 08 (Belgegeçer)
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.