2016-2017 TEOG Kazanım Kavrama Testleri Yayımlandı

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Tüm sınıf düzeyleri için hazırlanan TEOG Kazanım Kavrama Testleri yayınlandı. TEOG Kazanım Testleri nereden indirilir? TEOG kazanım testlerinde hangi dersler var?

Eğitim 22.10.2016, 19:11 22.10.2016, 19:15
2016-2017 TEOG Kazanım Kavrama Testleri Yayımlandı
banner230
MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından  5,6,7,8,9,10,11,12. sınıflar ve lise mezunlarına ait destekleme ve yetiştirme çalışmalarını sağlamak için hazırlanan MEB Kazanım Kavrama testleri yayınlandı. 
 

Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi modülüne nasıl ulaşılır?

http://odsgm.meb.gov.tr adresinden Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmî internet sayfası açılır. Sağ üst bölümde yer alan “E-KURS” butonu tıklanır. Ayrıca, adres çubuğuna https://e-kurs.eba.gov.tr/ yazılarak da Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi modülüne ulaşılabilir.
 

Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi modülüne kurs merkezleri girişi nasıl yapılacaktır?

Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi sayfasından “Kurs Merkezleri için MEBBİS Girişi” butonu tıklanır. Güvenlik kodu girildikten sonra kurum kodu ve kurum şifresi girilir.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından yapılan açıklamada "Millî Eğitim Bakanlığımızca yürütülen hizmetlerin sürekliliği çerçevesinde “2016-2017 Eğitim - Öğretim Yılı”na yönelik çalışmalarımız devam edecektir. Bu doğrultuda Ekim ayının ikinci haftasından itibaren “kazanım kavrama testleri, yıllık plan, model ders dağılım tablosu ve haftalık ders dağılım tablosu” gibi materyaller internet (Genel Ağ) sayfamızda yayımlanmaya başlanacaktır. 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışmaları kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullardan görevlendirilen öğretmenler tarafından hazırlanan kazanım kavrama testlerimiz, yayımladığımız yıllık planlara göre periyodik olarak yayımlanacaktır. Yayımlanan testler model test niteliğinde olacaktır. Bu test çalışmalarımızın dışında isteyen öğretmen, öğrenci ve velilerimiz soru bankası sistemimiz üzerinden kazanımlarını ve soru sayılarını kendileri belirleyerek test oluşturabilecektir. Soru Bankası havuzumuzu bu noktada kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız. Testlere ait model cevap anahtarları, testlerinin yayımından birer hafta sonra verilecektir. İdareci, Öğretmen, öğrenci ve velilerimize yeni eğitim - öğretim döneminde kolaylık ve başarılar dileriz." denildi.


MEB 2016-2017 KAZANIM KAVRAMA TESTLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 
Yorumlar (20)
Teog öğrencisi 4 yıl önce
Bence bu bilgilerin verilmesi çok iyi oluyor çok teşsekkür ederim
fatma 4 yıl önce
tek kelime ile güzel
hilal 4 yıl önce
çok güzel bayıldım
ayşegül 4 yıl önce
Ooooof bune ya
şahin 4 yıl önce
kaliteli
sssss 4 yıl önce
İndirmeden olmuyor mu❓
teog ögrencısı 4 yıl önce
yeah baba cek
hilal 4 yıl önce
çok güzellllll bayıldımm
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@